Strona głównaCiekawostki"Swego nie znacie, a cudze chwalicie" – czas to zmienić

„Swego nie znacie, a cudze chwalicie” – czas to zmienić

Tytułowe powiedzenie pada najczęściej w kontekście walorów turystycznych, jakie posiada nasz kraj. Wiele osób co rusz wyrusza bowiem w podróże zagraniczne, aby zachwycać się tamtejszą architekturą, klimatem czy krajobrazami. Tymczasem, na mapie Polski jest mnóstwo miejsc, które zapierają dech w piersiach i potrafią oczarować każdego. Warto dokładniej zgłębić ten temat!

Piękne podróże na wyciągnięcie ręki

Cudze chwalicie, a swego nie znacie – któż z nas nie słyszał tych słów. Wiele w nich jednak prawdy, ponieważ zazwyczaj zachwycamy się zagranicznymi atrakcjami turystycznymi i to z myślą o nich organizujemy podróże, często nawet na koniec świata. Jednocześnie wiele pięknych miejsc mamy na wyciągnięcie ręki, bez konieczności dalekich i często kosztownych wypadów. O czym dokładnie mowa? Wyjaśniamy! 

Podróż po Polsce – co warto zobaczyć?

Polska jak długa i szeroka potrafi zachwycić pięknem natury, krajobrazu, ale i niezwykle interesującą historią, kulturą czy kuchnią. Dostęp do morza, góra, jeziora, nizina – wszystko to sprawia, że pod kątem położenia geograficznego nasz kraj ma wiele do zaoferowania. Praktycznie każdy region jest w stanie urzec podróżnych czymś oryginalnym i niespotykanym nigdzie indziej. W wielu z nich przyroda i tradycja łączą się z nowoczesności, innych nie dotknęła natomiast aż tak bardzo ludzka ingerencja. Poza oczywistymi kierunkami turystycznymi takimi jak m.in. Kraków, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław, Mazury czy Tatry, na uwagę zasługuje wiele innych lokalizacji. 

Zobacz tanie loty Warszawa Szczecin – oferty biletów lotniczych.

Kościół Mariacki wraz z Sukiennicami na krakowskim Rynku Głównym.

Gdzie jeszcze wybrać się w Polsce?

Trudno nawet przygotować listę wszystkich miejsc godnych odwiedzenia w naszym kraju, ponieważ niemal każdy zakątek jest wart uwagi. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych oczekiwań i możliwości. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wolimy bardziej obszary miejskie, czy wiejskie albo góry, morze czy jeziora? Tworząc turystyczną mapę naszego kraju nie sposób jednak pominąć tak istotnych punktów jak choćby Zamku w Malborku, Kopalni Soli “Wieliczka”, Ponidzia w województwie świętokrzyskim itp. Miłośnikom spokoju i odpoczynku na łonie natury warto polecić wyjazd w Bieszczady, spacer po Ojcowskim Parku Narodowym, zdobywanie szczytów w Pieninach czy rejon Białowieży.

Zima we Wrocławiu. Widok na Uniwersytet Wrocławski z Wyspy Słodowej.

Jak zaplanować wycieczkę po kraju?

Przy organizacji wycieczki po Polsce, niezależnie od czasu jej trwania, w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad środkiem transportu oraz noclegiem. W większości przypadków najlepszym rozwiązaniem będzie podróż samochodem, busem lub pociągiem, ale jeśli w grę wchodzi konieczność pokonania całej Polski, warto zastanowić się nad samolotem. Można tutaj polecić loty Gdańsk Kraków, i wiele innych, które pozwolą zaoszczędzić sporo czasu oraz pieniędzy, szczególnie jeśli dokonamy rezerwacji za pośrednictwem eSky.pl. Bilet lotniczy można zarezerwować w pakiecie z noclegiem, jako Lot+Hotel w najlepszych cenach na rynku, a przy okazji zadbajmy o takie kwestie jak zakup ubezpieczenia podróżnego. Umożliwia to wygodną, tanią i przede wszystkim bezpieczną podróż, a my będziemy mogli całkowicie poświęcić się poznawaniu uroków naszego pięknego kraju! 

Artykuł sponsorowany

Olga Kowalczyk
Olga Kowalczyk
Redaktor naczelna i pomysłodawczyni nazwy serwisu. Leżąc w trawie w Pieninach, wsłuchując się w nurt Dunajca pomyślała, że Polska po prostu zachwyca. Z ciekawością i zachwytem odkrywa nowe zakątki naszego kraju. Niektóre miejsca takie jak Lublin, Jakuszyce czy Białowieża zapadają jej w serce na zawsze. Z wykształcenia romanistka. Po Polsce i troszkę dalej najczęściej podróżuje z przyczepą. Miłośniczka sztuki i sportów - w szczególności nart biegowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE