Strona głównaCiekawostkiJest wieś w Polsce, w której od 10 lat nie urodził się żaden chłopiec! To kobiety tu rządzą i gaszą...

Jest wieś w Polsce, w której od 10 lat nie urodził się żaden chłopiec! To kobiety tu rządzą i gaszą pożary

Tutaj od 10 lat rodzą się wyłącznie dziewczynki! Choć trudno w to uwierzyć, w Miejscu Odrzańskim w woj. opolskim od 10 lat nie przyszedł na świat żaden chłopiec. Sytuacja jest tak nadzwyczajna, że dla pierwszego męskiego mieszkańca gminy po takiej przerwie przewidziano nagrodę.

Wieś bez chłopców

W Miejscu Odrzańskim od 10 lat nie urodził się chłopiec. Fot. Pixabay

Najmłodsi chłopcy w Miejscu Odrzańskim mają około 10 lat: od kiedy się urodzili, na świat w tej wsi nie przyszedł żaden męski potomek. Choć to niebywałe, od dekady rodzą się tam tylko dziewczynki. To uczyniło Miejsce Odrzańskie, niewielką miejscowość w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, wsią znaną w całej Polsce.

Nagroda dla pierwszego chłopca

Taki widok w Miejscu Odrzańskim nie jest niczym dziwnym, ale dziewczynki nie mają w swojej wsi chłopców-rówieśników. Fot. Pixabay

Gmina postanowiła nagrodzić pierwszego chłopca, który po 10 latach przyjdzie na świat w Miejscu Odrzańskim. We wsi dziewczynek jednak się podobno na to nie zanosi. Sprawą zainteresowały się media nie tylko w kraju ale i za granicą. Jak donoszą, żadna z pań w Miejscu Odrzańskim nie spodziewa się męskiego potomka. Przynajmniej na razie. Co będzie prezentem dla chłopca? Wiadomo tylko tyle, że ma to być jakiś miły upominek, wójt nie planuje nagrody pieniężnej.

Kobiety nawet w straży

miejsce odrzańskie
Kościół Świętej Trójcy w Miejscu Odrzańskim. Fot. Sławomir Milejski, CC BY-SA 3.0

W Miejscu Odrzańskim panie są siłą i trzymają wieś mocną ręką. Można je spotkać choćby służące w kościele, czy pracujące w polu. Jeżdżą traktorami, wykonują najcięższe prace. Wsią rządzi pani sołtys, a tutejsza straż może się pochwalić pięknymi strażaczkami w mundurach. Panie są oczywiście profesjonalne i skuteczne, a przy tym tworzą jedną z najbardziej żeńskich załóg strażackich w Polsce.

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE