Strona głównaCiekawostkiEnergylandia powiększy się pięciokrotnie. Będzie także największy aquapark w Europie!

Energylandia powiększy się pięciokrotnie. Będzie także największy aquapark w Europie!

Najbardziej znany park rozrywki w Polsce, Energylandia, powiększy się pięciokrotnie. Obecnie jej teren to 30 hektarów, a do tego dojść ma kolejne 120 hektarów. Na łącznie 150 hektarach powstanie m.in. stylizowana średniowieczna wioska z drewnianym rollercoasterem, a w dalszej kolejności także hotel i aquapark.

Najszybciej rozwijający się park rozrywki w Polsce

Rollercoaster Hyperion. Fot. Energylandia

Informacje o rozbudowie Energylandii w Zatorze w woj. małopolskim podał portal wadowice24.pl. Obecnie park rozrywki gromadzi nawet 1,5 mln gości rocznie, a po zajęciu nowych terenów z pewnością można spodziewać się wzrostu liczby gości. Właścicielem prywatnym całego parku jest małżeństwo, które co roku inwestuje w rozwój obiektu. Od niedawna stoi tu Hyperion, czyli największy rollercoaster w Europie.

Czytaj więcej: Mamy największy rollercoaster w Europie

Energylandia jeszcze większa

Rollercoaster Hyperion
Rollercoaster Hyperion. Fot. Energylandia

Nowa część Energylandii ma znaleźć się na zachód od istniejącej, także na obszarze gminy Przeciszów. Rozbudowa zaplanowana jest na kilka lat, a już w przyszłym roku otwarty zostanie Smoczy Gród, atrakcja stylizowana na średniowieczną osadę z elementami świata fantasy, gdzie znajdzie się m.in. największy na świecie rollercoaster zbudowany z drewna.

Nowe atrakcje Energylandii

Fot. Energylandia

Miasteczko w średniowiecznej stylizacji powstanie już niebawem, ale dalsze plany także istnieją. Pozostanie wciąż sporo terenu, na którym właściciele mają zamiar zbudować hotel z centrum konferencyjnym. To co wzbudza najwięcej emocji to jednak planowany największy aquapark w Europie.

Tymczasem największy budowany aquapark w Polsce to Suntago Wodny Świat w powstającym centrum Park of Poland.

Czytaj więcej: Najbardziej wyczekiwane inwestycje w Polsce (WIZUALIZACJE)

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE