Magiczne Ogrody położone nieopodal Kazimierza Dolnego nad Wisłą, w województwie lubelskim są znów otwarte. Tej wyjątkowej atrakcji nie możesz pominąć w tym sezonie! Odwiedzający nazywają to miejsce: przemagicznym, przemyślanym, na bardzo wysokim poziomie, cudownym, przepięknym. To tylko niektóre określenia jakie zostawiają zachwyceni goście. To co, ruszamy do Magicznych Ogrodów?
Wejdź do świata baśni
Rodzinny Park Tematyczny Magiczne Ogrody Janowiec to pierwszy w Polsce ogród stworzony na bazie autorskiej baśni. Zajmuje obszar aż 18 hektarów. Na tak wielkiej powierzchni znajduje się niesamowity ogród. Wypełnia go milion roślin – drzew, krzewów i kwiatów.
Co goście zastaną w parku? Do strumyków i wodospadów prowadzą szerokie alejki, przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami. W Magicznych Ogrodach są mostki, ławki, zacienione miejsca i zagajnik.
Można przystanąć na punktach widokowych i spędzić czas na plaży i stawie z tratwami.
Rodzice małych dzieci mają do dyspozycji przestronne toalety z przewijakami i w razie potrzeby pomoc medyczną.
Na kierowców czekają bezpłatne parkingi na 1500 miejsc. Poza tym ogródki restauracyjne i kawiarnie będą normalnie otwarte.
Spacerując po parku odwiedzający spotykają elementy baśniowej opowieści. Poznanie baśni zaczyna się od Domu Czarodzieja. Kolejno pojawia się Ogród Wróżek, Tratwy i Kwiatowa Dolina. Koniecznie trzeba odwiedzić Krasnoludzki Gród i Drzewa, tam czeka zabawa na trzech poziomach.
Wyjątkowe atrakcje
Każda z krain zaprasza do skorzystania z wyjątkowych atrakcji. Są wśród nich drewniane huśtawki i karuzele napędzane siłą mięśni. Jest Krasnoludzka Wieża Prób, czyli 15 – metrowa zjeżdżalnia. Są podziemne tunele i linowe mosty na wysokości koron Drzew.
Bohaterowie Ogrodów
Opowieść Magicznych Ogrodów ma swoich bohaterów. W czasie spaceru po ogrodowych alejkach spotkamy Czarodziejów, Krasnoludy i Wróżki Smużki. Sympatyczne Bulwiaki, Robanki i włochate Mordole mieszkają tylko w Magicznych Ogrodach. Mordole obiecują, że będą zawierać znajomości zachowując wszystkie konieczne normy higieny i bezpieczeństwa.
Unikalna odmiana tulipanów
Ogród pełen jest kwiatów. Park szczyci się posiadaniem prawdziwie polskiej, unikalnej odmiany tulipanów „Magiczne Ogrody”. Jest ona krzyżówką dwóch kwiatów i powstawała 25 lat pod okiem jedynego polskiego hodowcy, Romana Szymańskiego.
W parku znajdujemy kolekcje róż Kordesa, piwonii i hortensji. Rosną tu rośliny miododajne, jak budleje czy perowskia łobodolistna. Podczas spaceru natkniecie się na pergole.
Park zmysłów
Magiczne Ogrody to także pierwszy polski park sensoryczny. Starannie zaprojektowana przestrzeń pomaga we właściwym pobudzaniu zmysłów najmłodszych gości. Wszyscy zwiedzający zetkną się z intensywnymi kolorami, dźwiękami, zapachami, dotykiem i smakiem.
Przyjazne miejsce
Doświadczenia zdobyte w ubiegłym roku potwierdzają, że Magiczne Ogrody są miejscem bezpiecznym. Jego obszar pozwala na przyjęcie wielu gości, bez ryzyka tworzenia się grup. Dodatkowym atutem jest roślinność, której ilość korzystnie wpływa na odporność zwiedzających. Oczywiste jest także przestrzeganie wszystkich obowiązujących regulacji sanitarnych.
Aby skorzystać z całej oferty parku, wielu gości mówi, że cały dzień na to nie wystarczy. Można wynająć dostępne w okolicy miejsca noclegowe i cieszyć się kilkudniowym pobytem w Magicznych Ogrodach.
Terminy otwarcia:
Magiczne Ogrody są otwarte od 29 maja do 6 czerwca codziennie. Można z radością świętować Dzień Dziecka!
W czerwcu atrakcja będzie czynna w weekendy, a od lipca do końca września znowu codziennie.
Bilety najlepiej zakupić online i okazać na swoim smartfonie bez konieczności drukowania.
Ważna informacja: w Magicznych Ogrodach możesz zrealizować bon turystyczny.
Ceny biletów zależą od wielu rzeczy. Sprawdź to najlepiej u źródła czyli na https://magiczneogrody.com/cennik.
Przy okazji zobacz też Kazimierz Dolny, Puławy i Nałęczów – atrakcje lubelskiego trójkąta (Top 10).