Strona głównaTop 10Nowe atrakcje 2021! 10 miejsc, które warto wpisać w swój kalendarz

Nowe atrakcje 2021! 10 miejsc, które warto wpisać w swój kalendarz

Po wielu miesiącach koronawirusowych ograniczeń wszyscy mamy ochotę wyjść w końcu z domu. Najwyższy czas nadrobić zaległości i wybrać się do kina, teatru czy muzeum. Nowe atrakcje 2021, czekają na Was w różnych regionach kraju i są tak wyjątkowe, że warto wpisać je w swój kalendarz. Jesteście ciekawi jakie nowości czekają na Was w tym roku? Oto one.

SkyWalk – Ścieżka w chmurach Świeradów-Zdrój

Najnowsza atrakcja, którą przygotował dla nas Świeradów-Zdrój sprawi, że poczujecie się jakbyście wędrowali w chmurach. Wznosząca się na wysokość 62 metrów konstrukcja pozwoli zachwycić się niezapomnianym widokiem na bajeczne Góry Izerskie, ale także spojrzeć na Świeradów-Zdrój z zupełnie innej perspektywy. Idąc 850-metrową wijącą się kładką czekają na Was także atrakcje edukacyjne, kulturowe oraz spora dawka ekstremalnych przeżyć. Gdy dotrzecie na szczyt, będziecie mogli odpocząć na siatce w kształcie kropli lub wejść na szklaną platformę i poczuć, jakby Wasze ciało unosiło się w powietrzu. A jeśli macie ochotę w ciągu kilku sekund wrócić na ziemię, zjedźcie w dół 105-metrową zjeżdżalnią.

Otwarcie SkyWalk już w czerwcu!

Cennik biletów:

  • Dorośli – 49 zł
  • Dzieci od 3-11 lat – 39zł
  • Dzieci do 3 lat – bezpłatnie

Muzeum Koguta w Kazimierzu Dolnym

kazimierz dolny
Kazimierz Dolny. Fot. Shutterstock

W jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce powstaje Muzeum Koguta i Kazimierskich Tradycji Kulinarnych. Kazimierz Dolny zyska nieszablonową atrakcję, która z pewnością przypadnie do gustu dorosłym i dzieciom. Będzie to żywe muzeum, w którym ekspozycji towarzyszyć będą warsztaty przygotowywania kogutów i innych kazimierskich specjałów, spotkania, wykłady, prezentacje. To magiczne miejsce powstaje w zabytkowych piwnicach Piekarni Sarzyńskich, która od lat wypieka najsłynniejsze koguty w Polsce. Muzeum przeniesie Was do dawnego, kulinarnego Kazimierza gdzie mieściły się masarnie, olejarnie, przetwórnie owoców, bary mleczne, browary, wytwórnia lemoniady oraz dawne piekarnie, lodziarnie i kawiarnie. Smakowite doznania gwarantowane!

Otwarcie muzeum planowane jest na 20 czerwca.

Muzeum Bursztynu – Gdańsk

nowe atrakcje 2021
Nowe atrakcje 2021 – Muzeum Bursztynu Fot. Shutterstock

Muzeum Bursztynu w Gdańsku wpisało się już w kulturalną ofertę Trójmiasta. Mamy dla Was dobrą widomość. Już tego lata odkryjecie je na nowo! Po 15 latach swojej działalności muzeum zostało zamknięte, aby zmienić swoją siedzibę. Już 23 lipca otworzy się w Wielkim Młynie i stanie się ponownie wspaniałym gdańskim muzeum. Nowa atrakcja będzie miała trzy razy większe sale wystawowe. Będzie także w pełni dostępna dla osób z niepełnosprawnościami ruchu i wzroku.

Gdańsk słynie ze swojej długoletniej, bursztynniczej tradycji. Od 2006 roku muzeum zlokalizowane było w zabytkowym Zespole Przedbramia. Obecnie zbiory liczą ponad 2 000 eksponatów, które przekazywali sympatycy i przedsiębiorcy zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Bursztynników i Krajowej Izbie Gospodarczej Bursztynu. Co ciekawe aż 40% wszystkich zbiorów zostało przekazanych przez darczyńców z całego świata.

Nowe Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie zostanie otwarte 23 lipca.

Pierwsi zwiedzający wejdą bezpłatnie w sobotę i niedzielę podczas pierwszych dwóch dni 761. edycji Jarmarku Dominikańskiego.

Energylandia – Aqualantis w Zatorze

Fot. Energylandia

Energylandia to największy Park Rozrywki w Polsce. Rok 2021 przyniesie odwiedzającym wyjątkowe nowości. Choć na nowe atrakcje będziecie musieli jeszcze chwilę poczekać, już dziś zdradzamy Wam jakie nowości czekają na Was niebawem. Aqualantis to już 6. strefa zabawy w Zatorze, która powstała na ogromnym obszarze zajmującym 6 hektarów. Inspiracją dla tej fascynującej atrakcji stało się starożytne miasto Atlantis, które niespodziewanie zalała olbrzymia fala. Największą atrakcją tego miejsca jest Abyssus – wykonany z dbałością o szczegóły roller coaster stylizowany jest na przepompownię służącą do odprowadzania wody z zatopionego królestwa. Co jeszcze nowego czeka na Was w Zatorze? Kolejka bumerang, atrakcja pełna efektów nieważkości, łódź, która zabierze Was w morską wyprawę, kaskaderskie pokazy skoków do wody oraz wiele atrakcji dla dzieci.

Energylandia od 21 maja jest już ponownie otwarta dla odwiedzających.

Więcej o nowościach w Zatorze przeczytacie tutaj

Młyny Rothera w Bydgoszczy

nowe atrakcje 2021
Młyny Rothera Fot. Mlynyrothera.pl

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy przez lata stała się wizytówką miasta. To tutaj znajdują się muzea i opera, a turystów przyciągają także spichrze, przystań wodna, Most Miłości oraz Bydgoska Wenecja. Od 1 maja możecie oglądać Wyspę Młyńską z nowej perspektywy – z tarasu, przy dźwiękach szumiącej wody. Wreszcie po wielu latach udało się wyremontować Młyny Rothera, których historia sięga XIX wieku. Obecnie dla odwiedzających udostępniono największy w Polsce taras i kaskadową fontannę. Kompleks wodotrysków o powierzchni 1000 m.kw. składa się z betonowych konstrukcji, w których zamontowano instalację oraz ponad 50 dysz o zróżnicowanej budowie, z których tryska woda. Warto odwiedzić to miejsce także wieczorem, bo fontanna jest podświetlana i zachwyca swoim wyglądem.

Otwarcie tarasu wraz z fontannami to pierwszy etap prac nad Młynami Rothera. Kolejnym krokiem będzie otwarcie kawiarni i restauracji. Odbywać się tu będą plenerowe pokazy filmów, targi śniadaniowe, rodzinne warsztaty czy kameralne koncerty. W kolejnych latach we wnętrzach budynku powstać mają muzea oraz wystawy czasowe.

Muzeum Narodowe w Lublinie

nowe atrakcje 2021
Obraz „Unia Lubelska” Jana Matejko w Muzeum Narodowym w Lublinie

Po blisko 2 latach generalnego remontu ponownie otwarte zostało Muzeum Narodowe w Lublinie. Nowe wnętrze po odzyskaniu blasku prezentuje sztukę w nowoczesny sposób, na europejskim poziomie. W placówce pojawiły się m.in. atrakcje multimedialne, które mają szansę przyciągnąć jeszcze większą rzeszę odwiedzających. Muzeum Narodowe w Lublinie (znane wcześniej jako Muzeum Lubelskie) w swoich zbiorach ma ogromną liczbę znanych dzieł sztuki. Symbolem tego miejsca jest Obraz Jana Matejki Unia Lubelska z 1869 roku. Namalowany został dla upamiętnienia 300. rocznicy unii Polski i Litwy zawartej na sejmie walnym w Lublinie w 1569 roku. Na Zamku Lubelskim znajduje się dziesięć sal wystawowych, gdzie zobaczymy m.in. Galerię Malarstwa Polskiego, ekspozycję archeologiczną, wystawę monet i medali od X do XX w., sztukę ludową regionu lubelskiego, ale także prace lubelskich artystów awangardowych, które mają być wizytówką muzeum.

6 marca 2021 muzeum zostało ponownie otwarte.

Orientarium w Zoo w Łodzi

Nowe atrakcje 2021 przygotowała także Łódź. Już niebawem (we wrześniu 2021 r.) na terenie Łódzkiego Ogrodu Zoologicznego powstanie ogromny kompleks hodowlano-wystawienniczy – Orientarium. Odwiedzając tereny zoo czekać będzie na Was fauna i flora Azji Południowo-Wschodniej. Prace rozpoczęły się we wrześniu 2018 roku. Nowe miejsce na mapie Łodzi ma dodać miastu życia i przyciągnąć nową rzeszę turystów. To co zachęca do budowy tej inwestycji to to, że zoo znajduje się niemal w centrum miasta, na zachód od ulicy Piotrkowskiej. Ogromna przestrzeń obiektu będzie sprzyjała zwierzętom, a co za tym idzie będziemy mieli możliwość obserwacji zwierząt w warunkach jak najbliższych naturze. Ponadto nowy obiekt będzie dostępny dla zwiedzających cały rok. Zwierzęta nie biedą musiały w okresie chłodu być przenoszone na zaplecze hodowlane.

Otwarcie Orientarium zaplanowano na wrzesień 2021 roku.

Dowiedzcie się więcej o najnowszej atrakcji Łodzi.

Nowe atrakcje 2021 – Podziemny Olkusz

22 maja na mapę Małopolski dodano kolejną niezwykłą atrakcję, na którą wielu czekało od dawna. Multimedialna trasa turystyczna w podziemiach ratusza w Olkuszu to miejsce, w którym nie da się nudzić. Muzeum podzielono na dwie wystawy. Pierwsza z nich, zlokalizowana w piwnicach dawnego ratusza, opowiada historię miasta. W drugiej części, zlokalizowanej w piwnicach wyremontowanego budynku dawnego Starostwa, przybliżycie sobie dzieje olkuskiego górnictwa i metalurgii oraz mennicy, która kiedyś działała w tym miejscu. Całą zgromadzoną w tym miejscu historię otrzymacie w przystępnych dla każdego multimedialnych ekspozycjach. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się funkcjonowały niegdyś kopalnie, wprawcie w ruch modele dawnych urządzeń górniczych lub obejrzyjcie przestrzenną makietę średniowiecznych kopalni. To tylko przykład tego jak miłe może być odkrywanie historii Podziemnego Olkusza.

Od 22 maja trasy turystyczne Podziemnego Olkuszu zostały otwarte dla odwiedzających.

Cennik biletów:

  • Bilet normalny – 15 zł
  • Bilet ulgowy – 10 zł

Zamek Rabsztyn

Zamek Rabsztyn. Fot. Artur Kowalczyk, Polska Zachwyca

Malownicza Jura Krakowsko–Częstochowska może się pochwalić wyjątkową warownią. Na doskonale wszystkim znanym szlaku Orlich Gniazd znajduje się zamek w Rabsztynie. Pierwsze wzmianki na temat tego miejsca sięgają XIII wieku. Wtedy znajdował się tu drewniany zamek. Murowany powstał za panowania Kazimierza Wielkiego. Zamek wielokrotnie był rozbudowywany, m.in. w XVII w. Z tego czasu pochodzi tzw. zamek dolny na aż 40 pokoi. Od maja 2015 roku zamek udostępniono do zwiedzania turystom. W 2019 i 2020 trwał remont utrudniający zwiedzanie.

Na zamku naprawiono mury i odtworzono dawną wieżę. Wybudowano także taras widokowy oraz zamontowano iluminację obiektu. W budynku bramnym czeka na Was niewielka ekspozycja poświęcona historii zamku, zaprezentowano tu przestrzenną makietę zamku, kopie rycin przedstawiających zamek, repliki średniowiecznej broni i uzbrojenia oraz kamienne detale architektoniczne odnalezione podczas prac archeologicznych na zamku. W odgruzowanych piwnicach pałacu z XVII wieku powstanie kawiarnia, a także kasy i ubikacje. Na dziedzińcu powstał kamienny amfiteatr na plenerowe wydarzenia.

Efekt końcowy trwającego przez ostatnie lata remontu będziecie mogli zobaczyć już 29 maja.

Dinopark Wrocław – nowe atrakcje 2021

Dinozaur. Fot. aaabbbccc, Shutterstock

Wyjątkowa nowość, która szczególnie zachwyci dzieci, czekać będzie na Was w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu. To tu w dniach 1-30 maja 2021 spotkacie naturalnej wielkości dinozaury. Stworzona we współpracy z JuraParkiem w Krasiejowie atrakcja to czasowa wystawa mezozoicznych gadów i płazów. W Ogrodowym Dinoparku odkryjemy niezwykłe okazy, które zostały stworzone z dbałością o najmniejsze szczegóły. Najmłodszych odwiedzających z pewnością zachwyci spotkanie z Ceratozaurem, Triceratopsem, Velociraptorem, Kentrozaurem i innymi prehistorycznymi gadami.

Kasy Ogrodu czynne w godzinach:
od maja do końca sierpnia od godz. 09:00 do 19:00 (zwiedzanie do 20:00)

Cennik:
bilet normalny – 20zł
bilet ulgowy – 10zł

Joanna Węgielewska
Joanna Węgielewska
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE