Strona głównaCiekawostkiW Warszawie powstała ścieżka dla wpatrzonych w smartfony. Widzieliście?

W Warszawie powstała ścieżka dla wpatrzonych w smartfony. Widzieliście?

Jesteście komórkowymi zombie? A może znacie kogoś kto chodzi wiecznie wgapiony w ekran telefonu? W Warszawie powstała specjalna ścieżka dla takich osób.

Wgapieni telefon zamiast w drogę

Zawsze zachęcaliśmy do odkładania telefonów podczas zwiedzania, ta sama zasada tyczy się chodzenia po mieście. O tym, by uważniej spacerować, głośno mówi także policja. Często ofiarami potrąceń bywają osoby wpatrzone w ekran swojego smartfona. Niestety z telefonów korzystają także kierowcy samochodów. Według statystyk policji rocznie w Polsce dochodzi do 100 tysięcy interwencji patroli drogowych z tego właśnie powodu.

Ścieżka dla komórkowych zombie

W Warszawie na chodniku wzdłuż ul. Nowowiejskiej wyznaczono ścieżkę dla wiecznie wpatrzonych w telefon. Być może pomoże to uniknąć zderzeń pieszych. Mamy jednak nadzieję, że przede wszystkim skłoni to ich do refleksji.

Na pomysł wytyczenia takiej ścieżki wpadły studentki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej: Marianna Babral, Joanna Majsak, Marcelina Orchowska i Julia Szafrańska. Jak napisały na blogu plac politechniki, ścieżka miała być użytkowa, ale jednocześnie wzbudzać uśmiech i zachęcać do refleksji.

Co o tym myślicie?

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE