Strona głównaCiekawostkiZakopane Mountain Resort – potrzebny hotel czy szkaradztwo przypominające silos?

Zakopane Mountain Resort – potrzebny hotel czy szkaradztwo przypominające silos?

Wielkie kontrowersje wzbudził plan budowy potężnego ośrodka Zakopane Mountain Resort w zimowej stolicy Polski. Ogromny hotel przez niektórych okrzyknięty silosem zbożowym poważnie zaburzyłby panoramę Podhala. Czy to w ogóle możliwa do zrealizowania inwestycja? Turyści mówią wprost: to byłaby tragedia.

Elegancki hotel czy silos zbożowy?

Zakopane Mountain Resort. Materiały prasowe

Zakopane Mountain Resort, z którego miałby roztaczać się widok na Giewont i całą panoramę Tatr, od razu wzbudził kontrowersje. Szokuje przede wszystkim rozmiar budynku. 16-piętrowy hotel na 200 apartamentów poważnie zaburzyłby zabudowę Zakopanego.

Wizualizacja pojawiła się na stronie biura „Inwestuj w górach”, a jak pisze Onet, budową miałby zająć się austriacki inwestor. To nie nieudany primaaprilisowy żart, a niestety realny projekt, którego realizację planuje się na 2021 r.

Czy to w ogóle możliwe?

Czy taka inwestycja możliwa jest do zrealizowania zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego, a taki typ obiektu określony w warunkach zabudowy? Okazuje się, że nie.

– Decyzje są wydawane na podstawie analizy istniejącej zabudowy w sąsiedztwie planowanej inwestycji, a na terenie Zakopanego brak tak wysokiej zabudowy. W związku z powyższym realizacja zamierzenia polegającego na budowie 16-piętrowego budynku na terenie Zakopanego jest niemożliwa i ma raczej charakter utopijnej wizji – mówi w rozmowie z Onetem Anna Karpiel-Semberecka, kierownik biura komunikacji społecznej i promocji Urzędu Miasta Zakopanego.

Mimo to inwestor ma podobno zamiar wkrótce zorganizować konferencję prasową, na której przedstawi wszystkie szczegóły. Czekamy na rozwój sytuacji.

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE