Strona głównaCiekawostkiZorza polarna w Polsce! Zobaczcie jak wyglądała (ZDJĘCIA)

Zorza polarna w Polsce! Zobaczcie jak wyglądała (ZDJĘCIA)

Zorza polarna to rzadkie zjawisko w Polsce. Musi być bardzo silna, by była widoczna w naszym kraju. Sezon na zorze jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a w Polsce już udało się je uchwycić! Zobaczcie sami!

Zorza na Podlasiu

Jednemu z internautów udało się uchwycić piękną zorzę na Podlasiu. Autorem zdjęć jest Szczepan Skibicki.

Zorza polarna to zjawisko, do którego dochodzi w atmosferze na wysokości ok. 100 km, w pobliżu biegunów magnetycznych Ziemi. Wiatr słoneczny wchodzi w ziemskie pole magnetyczne. Przynosi cząstki, które są wzbudzone przy biegunach. Gdzie zobaczyć zorzę na niebie? Właśnie w pobliżu biegunów magnetycznych, najlepiej na dalekiej północy. Podlasie miało szczęście 8 października, na południu kraju zorzy nie było widać.

Czytaj więcej: Zorza polarna – gdzie zobaczyć zorzę i jak ją złapać? (PORADNIK)

Zorza na Mazurach i Wybrzeżu

Mieszkańcom Mazur także udało się zobaczyć zorzę. Widoczna była również na Wybrzeżu. Teoretycznie alarm dotyczył całego kraju, ale na południu Polski zjawisko było niewidoczne.

Tak naprawdę najlepszy sezon do polowania na zorze to czas od grudnia do marca. Najlepiej prezentuje się ona w lutym. Dlatego to wielkie szczęście zobaczyć ją w Polsce w październiku. Zawdzięczamy do burzy magnetycznej. Być może jeszcze w tym sezonie uda Wam się sfotografować zorzę w Polsce.

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE