Nie każdy lubi zwiedzać zabytki i poznawać ich dzieje. W końcu to tylko budynki, w dodatku stare. Nic się nie rusza (chyba, że to naprawdę stary budynek), a przewodnik usypiającym głosem opowiada o jakichś postaciach historycznych, których dzieje zupełnie Cię nie obchodzą. Oto 7 miejsc, na których przykładzie opisujemy jak odczarować nudną historię.

1Prześpij się z tym – zamek Giżycko

Zamek w Giżycku to tylko jeden z wielu zamków-hoteli w Polsce. Fot. Mariusz Świtulski, Shutterstock

Jeśli masz problem z zainteresowaniem się historią zabytków, być może powinieneś się z nim w nich przespać. W wielu zamkach są hotele, a w hotelach są wygodne łóżka w pięknych komnatach, gdzie możesz się poczuć jak król czy książę (ewentualnie jak czarodziej w Hogwarcie). Wtedy sam zainteresujesz się tym kto tam mieszkał (i tak właściwie po co).

Zamek w Giżycku został zbudowany w XIV w. przez zakon krzyżacki jako siedziba prokuratorów sądzących pozostałych Krzyżaków. Dalsze losy twierdzy były burzliwe. W 1366 r. została zniszczona przez Litwinów, później spalona przez lokalną ludność w czasie wojny między Królestwem Polskim a Krzyżakami. Ogólnie nie miała zbyt wiele szczęścia.

Opisaliśmy twierdzę w naszym przewodniku, o tutaj: zamek w Giżycku

Ale to nie wszystko! Jeśli chcecie spać w zamku, ale akurat nie tym, do wyboru jest wiele, wiele innych. Oto one: Hotel w zamku i śpisz jak król! Noclegi w zamku – Top 9

Poprzedni
Poprzedni artykułZorza polarna w Polsce! Zobaczcie jak wyglądała (ZDJĘCIA)
Następny artykułArboretum w Wojsławicach – 5 dobrych powodów, żeby się teraz wybrać
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here