Lublin z drona – atrakcje z lotu ptaka (FILM)

0
2701

W Lublinie można się zakochać. Kojarzycie go z niewielkim, nudnym miastem? Nic bardziej mylnego. W ostatnich latach zmienił się bardzo, stał się nowoczesny i pełen życia, rozwinęła się tu kultura. Przedstawiamy Lublin z drona na naszym autorskim filmie. Autorem zdjęć jest Artur Kowalczyk z Polska Zachwyca ©.

Lublin z drona i z ulicy – miejsca spoza przewodnika

Lublin z drona, fot. Artur Kowalczyk, Polska Zachwyca ⓒ
Lublin z drona, fot. Artur Kowalczyk, Polska Zachwyca ⓒ

Tutaj sztuka czeka na każdym zakątku. Odnosi się wrażenie, że sztuka wchodzi na ulicę i daje się jej przyzwolenie zaskakiwać nas na każdym kroku. Ciekawy mural czy napis potrafi wywołać na twarzy uśmiech. Lublin z lotu ptaka i z perspektywy ulicy to niczym dwa miasta – każde nadzwyczajne.

Przygotowaliśmy niezwykłą galerię. Jak możecie przeczytać i zobaczyć, tam najbardziej odrapana z tynku ściana będzie nosiła ślad artysty. Najbardziej zapomniane podwórko będzie miejscem gdzie opowiedziana jest jakaś historia. O każdej porze roku na ulicach Lublina pojawiają się ekspozycje, dzięki którym dzień nie jest już tak zwyczajny.

Zobacz więcej:

Zakątki Lublina – 11 miejsc spoza przewodnika

Lublin – tradycja i nowoczesność

To miasto rozwija się niezwykle szybko. Mimo liczącej 700 lat historii i cudownych zabytków takich jak starówka z Krakowskim Przedmieściem, można uznać je za jedno z najnowocześniejszych miast w Polsce.

Słyszeliście o Lubelskiej Trasie Podziemnej? A o Centrum Spotkania Kultur? No właśnie. Mało znane zakątki pokazują zabytkowe oblicze miasta, ale też to przyszłość i świeżą myśl. Lublin nie stoi w miejscu.

Do najciekawszych miejsc należą też m.in. Plac po Farze i zamek z muzeum, gdzie podziwiać możemy Unię Lubelską Jana Matejki. Znajduje się tam także unikatowa Kaplica Trójcy Świętej. Ściany pokryte są przez zdumiewające freski.

A po zwiedzaniu można się napić dobrej kawy w kociej kawiarni Mrau Cafe przy ul. Orlej 6. Kto nie lubi tych uroczych mruczących sierściuchów? My nie moglibyśmy się im oprzeć.

A Wy, byliście już w Lublinie? A może nie i chcecie wiedzieć więcej? Czytajcie o Lublinie w naszym tekście:

Lublin – nowoczesne miasto z duszą