Strona głównaCiekawostkiW Aquaparku Reda powstaje jedyna w Europie zjeżdżalnia obrotowa (WIZUALIZACJE)

W Aquaparku Reda powstaje jedyna w Europie zjeżdżalnia obrotowa (WIZUALIZACJE)

Już niedługo można przejechać się pontonem w pierwszej w Europie i drugiej na świecie zjeżdżalni obrotowej. Powstaje ona w Polsce, konkretnie w Aquaparku Reda!

Jedyna taka w Polsce i Europie

Zjeżdżalnia obrotowa w Redzie. Screen z filmu poniżej. Wizualizacje: Aquapark Reda

Jedna z takich zjeżdżalni już istnieje, konkretnie w Chinach. Polska zjeżdżalnia o nazwie Aqua Spinner będzie drugą taką na świecie i pierwszą w Europie. Ta unikatowa atrakcja będzie stanowiła jeden z obowiązkowych punktów wizyty w Redzie.

Kiedy otwarcie?

Zjeżdżalnia obrotowa w Redzie. Screen z filmu poniżej. Wizualizacje: Aquapark Reda

Wielkie otwarcie być może jeszcze w tym roku. Nic nie jest do końca pewne, ale zjeżdżalnia jest już budowana. Aqua Spinner rośnie dość szybko.

Prace postępują. Trzon konstrukcji metalowej jest gotowy, ale wiele jest jeszcze do zrobienia.

Aqua Spinner. Fot. Aquapark Reda

Na pytanie jednego z użytkowników o termin otwarcia aquapark odpowiada: „fajnie byłoby we wrześniu, ale jeszcze nie znamy daty otwarcia. Najpierw trzeba wybudować 😁”.

Jak to działa?

Zjeżdżalnia obrotowa w Redzie. Screen z filmu poniżej. Wizualizacje: Aquapark Reda

Dość zagadkowe na pierwszy rzut oka jest działanie zjeżdżalni obrotowej. Jest to zjeżdżalnia pontonowa, a na jednym dużym pontonie zmieszczą się cztery osoby. Wpływają one do pozakręcanej zjeżdżalni, która obraca się, a ponton nieco jak w kołysce pokonuje kolejne kolanka wielkiej „rury”. Mechanizm o wiele lepiej wyjaśnia poniższy filmik, obejrzyjcie koniecznie.

Aquapark Reda: atrakcje

Zjeżdżalnia obrotowa w Redzie. Screen z filmu. Wizualizacje: Aquapark Reda

Co można zobaczyć w Aquaparku w Redzie zanim zostanie oddany do użytku Aqua Spinner? Całkiem sporo. W Aquaparku Reda żyją prawdziwe rekiny, które można podziwiać ze środka ich akwarium, a konkretnie z wnętrza unikatowej zjeżdżalni przechodzącej przez ich zbiornik, ale też popływać w głębokim basenie ścianę w ścianę z rekinami lub odwiedzając akwarium. Aquapark ma dużą halę basenową z wieloma nieckami, zjeżdżalniami i rwącą rzeką i atrakcjami dla dzieci. W obiekcie można też zobaczyć żywego krokodyla i pytona w Gadolandzie, a nawet nakarmić papugi w papugarni. Jest także kino 7D i restauracja.

Czytaj także: Najlepsze aquaparki w Polsce

Aquapark Reda: cennik

Poniżej cennik Aquaparku Reda:

Bilety do całego obiektu w wakacje: normalny na cały dzień 90 zł (70 zł na 3 godziny), ulgowy na cały dzień 60 zł (na 3 godziny 50 zł). Bilety całodniowe tylko w sprzedaży online.

Zjeżdżalnia obrotowa w Redzie. Screen z filmu. Wizualizacje: Aquapark Reda
Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE