Kto nie marzył o wakacjach w Chałupach? Są miejsca w Polsce znane właśnie z piosenek. Artyści inspirowali się różnymi, wyjątkowymi miejscami w całym kraju. Niektóre miasta upodobali sobie szczególnie. Znaliście je Wszystkie?

1Chałupy, polskie Barbados

Wiadomo, że co roku w Chałupach gdy zaczyna się upał, golasy znów się będą rozbierać i miss natura wybierać. Bo to przecież polskie Barbados i Galapagos. Dlaczego Zbigniew Wodecki śpiewał akurat o Chałupach?

W Chałupach znajduje się jedna z polskich plaż nudystów. Była pierwszą tego typu w Polsce, bo rozbierano się tam już w latach 60. Naturyzm w Polsce ma dość długą historię. Dzięki piosence plaża w Chałupach jest też jedną z najbardziej znanych. I przy okazji poszerzyła horyzonty niektórych ludzi.

Na całe szczęście są miejsca w naszym kraju także dla nudystów, którzy bez skrępowania mogą zażywać kąpieli słonecznych bez dziwacznych spojrzeń gapiów, którzy z pojęciem naturyzmu nigdy się widocznie nie zetknęli. No, chyba że spojrzeń z lasku w pobliżu plaży w Chałupach, gdzie podglądaczy zawsze było sporo. Wodecki zasugerował, by może zasadzić tam kaktusy i powstrzymać ich zakusy. Ciekawy pomysł…

Jakie inne miejsca w Polsce znane są z piosenek?

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here