Tatry kojarzą się przede wszystkim z zachwycającymi, budzącymi respekt szczytami górskimi. Ale także doliny w Tatrach mają swój urok. Zobaczcie najpiękniejsze widoki, w których zakochacie się od pierwszego wejrzenia.

1Dolina Chochołowska

Doliny w Tatrach – Dolina Chochołowska. Fot. Shutterstock

Dolina Chochołowska to prawdziwa perełka Tatrzańskiego Parku Narodowego. 10 km długości i powierzchnia 35 kmkw sprawia, że jest to najdłuższa i największa dolina w polskich Tatrach. Nazwa wzięła się od znajdującej w pobliżu miejscowości Chochołów. Dolina przez wieki pełniła funkcję miejsca wypasu owiec i krów. Istniały tu także ośrodki górniczo-hutnicze. Pierwsi turyści zaczęli odwiedzać Dolinę Chochołowską w XIX wieku, jednak dopiero XX wiek przyniósł jej ogromną popularność wśród osób przyjeżdżających w Tatry. Szlak prowadzący do doliny jest szeroki i stosunkowo łatwy. Jest to także początek drogi, którą możemy dojść na okoliczne szczyty.

Poprzedni
Poprzedni artykułCiekawostki o Krakowie, które mogą Cię zaskoczyć
Następny artykułRaj dla oka perfekcjonisty – tak wygląda Polska z drona
blank
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here