Strona głównaTop 10Najbardziej wyczekiwane inwestycje w Polsce (WIZUALIZACJE)

Najbardziej wyczekiwane inwestycje w Polsce (WIZUALIZACJE)

Najwyższy budynek w Unii Europejskiej, największe lotnisko w Polsce… W naszym kraju powstaje wiele ważnych inwestycji. Oto najbardziej wyczekiwane budowle, na których powstanie warto trochę poczekać.

Varso Tower

Varso Tower. Fot. Materiały prasowe

To będzie najwyższy budynek w Polsce i Europie (nie licząc Rosji). Warszawski Varso Tower pnie się w górę. Budowa ma się zakończyć w 2020 roku. Na gości kompleksu przy ul. Chmielnej czeka m.in. taras dwukrotnie wyżej położony niż ten na PKiN, a także restauracja na 46. i 47. piętrze. Varso Tower ma mieć 310 m wysokości z iglicą. Oprócz wieży znajdą się tam inne, niższe budynki, głównie o przeznaczeniu biurowym. Jeden z nich będzie miał 90, a drugi 81 m wysokości.

Czytaj więcej: Tak powstaje najwyższy budynek w Polsce i całej Unii (LIVE)

Centralny Port Komunikacyjny

Centralny Port Komunikacyjny. Fot. Materiały prasowe

To będzie ogromna inwestycja, a budowa zaplanowana jest na 10 lat. Największe lotnisko w Polsce, czyli Centralny Port Komunikacyjny powstanie między Łodzią a Warszawą. Inwestycja wraz z całą infrastrukturą jest warta 35 miliardów zł, z czego koszt samego lotniska to koszt 19 mld zł. 7 mld zł kosztować będą drogi przebudowane na potrzeby tej inwestycji, a 9 mld zł przebudowana linia kolejowa Warszawa – Łódź (wraz z budową dworca). Z nowego portu lotniczego odlecimy w 2027 roku.

Czytaj więcej: Centralny Port Komunikacyjny – to będzie największe lotnisko

Muzeum Historii Polski

WXCA Muzeum Historii Polski. Materiały prasowe

Umowa na budowę Muzeum Historii Polski została podpisana rok temu. Muzeum ma być gotowe latem 2021 roku i odwiedzać ma je pół miliona osób rocznie. W środku znajdą się także istniejące już Muzeum X Pawilonu i Muzeum Katyńskie oraz nowa siedziba Muzeum Wojska Polskiego. Zakończenie budowy planowane jest jeszcze na lato 2021 roku. Będzie to najdroższa inwestycja w historii Polski w jakikolwiek obiekt kultury. Jej całkowity koszt wyniesie 700 mln zł.

Czytaj więcej: Nowe Muzem Historii Polski – będzie co oglądać! Kiedy otwarcie?

Zamek w Stobnicy

Zamek w Stobnicy. Fot. Shutterstock

To bardzo kontrowersyjna inwestycja, ale z pewnością przez wiele osób wyczekiwana. W samym centrum Puszczy Noteckiej powstaje zamek w Stobnicy – nie mający nic wspólnego ze średniowiecznymi warowniami, ale stylizowany właśnie na taką twierdzę. Inwestycja wzbudziła kontrowersje, bo 15-kondygnacyjny zamek z wieńczącą go 50-metrową wieżą znajduje się na terenie Natura 2000. Pozwolenie na budowę dotyczy budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Prawdopodobnie po ukończeniu gmach będzie jednak pełnił funkcję typowo hotelową.

Czytaj więcej: Zamek w Stobnicy – kontrowersje na temat ogromnej inwestycji

Park of Poland

Na zdjęciach Therme Erding w Niemczech (Suntago ma być podobne), ujęcia z drona są wizualizacjami

We Wręczy w gminie Mszczów 60 km od Warszawy powstaje Park of Poland & Suntago Wodny Świat. Ma to być największy zadaszony park wodny w Polsce i w Europie. W Kielcach przy hotelu Binkowski powstaje park wodny Baseny Tropikalne Binkowski Resort, który zostanie otwarty w tym roku. Ale Suntago Wodny Świat ma być większy i mieć 32 zjeżdżalnie o długości ponad 3 km (najdłuższa mająca 320 m), basen z falami i dziką rzeką (łącznie 3500 mkw powierzchni basenowej), 400 palm z Malezji, Kostaryki i Florydy, gabinety masażu, strefę spa, saunarium (w tym takie z akwarium za szybą). Cały Kompleks Park of Poland będzie się składał z: parku wodnego Suntago Wodny Świat, hoteli, bungalowów, centrum konferencyjno-handlowego, parków tematycznych, biurowców oraz apartamentowców. Park of Poland ma być gotowy w tym roku.

Nowa linia metra w Warszawie

Nieukończona II linia metra (M2) w Warszawie zaznaczona kolorem jasnoróżowym

Linia M2 metra w Warszawie jest nieukończona. Jej krótki odcinek został 8 marca 2015, ale to jedynie część planu. Obecna II linia ma ma 6,1 km długości i liczy 7 stacji, a cały odcinek ma prowadzić z Bemowa na Targówek i Brudno i mieć 21 stacji. Całość ma zostać oddana do użytku w 2022 r. Obecnie linia M2 łączy rondo Daszyńskiego z Dworcem Wileńskim.

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE