Strona głównaCiekawostkiLataj po Polsce – weekend na drugim końcu kraju to teraz możliwe

Lataj po Polsce – weekend na drugim końcu kraju to teraz możliwe

Polska to spory kraj i żeby wyrwać się na sobotę i niedzielę, planujemy podróże, które nie potrwają więcej niż dwie godziny samochodem czy pociągiem. Co gdyby jednak wsiąść w samolot i wyrwać się w odległy zakątek kraju tylko na weekend?

Z Dolnego Śląska na Mazury w godzinę?

Na lotnisku. Fot. Shutterstock

Mazury to piękny region, który dolnoślązacy chętnie odkrywają, ale głównie w czasie dłuższych urlopów. Podróż samochodem z Wrocławia na Mazury zajmuje nawet ponad sześć godzin. A co gdyby móc ją skrócić do 1 godziny i 5 minut? Tyle trwa lot tanimi liniami Ryanair z Wrocławia na lotnisko Szczytno-Szymany na Mazurach. Rozkład lotów na tym kierunku umożliwia pobyty weekendowe: wylatujesz w piątek po południu, wracasz w poniedziałek. Fajnie, prawda! Czy są to faktycznie tanie loty? Bardzo tanie. Jeśli zmieścisz się w małym plecaczku, za bilet możesz zapłacić jedyne 50 złotych.

Jak wydostać się z lotniska?

Przylatuję na lotnisko Szczytno-Szymany i co potem? Po pierwsze na lotnisku można wypożyczyć samochód i na własną rękę eksplorować okolicę. Po drugie z lotniska można ruszyć dalej autobusem. Aktualnie funkcjonują tutaj dwie regularne linie autobusowe do Olsztyna i Grajewa oraz sezonowe, letnie połączenie z regionem Wielkich Jezior Mazurskich. Kolejną opcją jest specjalny pociąg (szynobus), którym w 55 minut można dostać się z lotniska do Olsztyna. Ostatnią dostępną opcją będzie taksówka.

Co zobaczyć na Mazurach? Mazury – atrakcje ukryte i mało znane (Top 11)

Jak wygląda siatka połączeń Ryanair po Polsce?

Close up portrait of handsome man talking boarding instructions for passenger of international airlines before to flight

Tanie linie lotnicze Ryanair oferują całkiem sporą liczbę połączeń krajowych. Z Wrocławia oprócz wspomnianych Mazur polecimy także do Gdańska. Z Gdańska oprócz Wrocławia polecimy z irlandzkim przewoźnikiem także do Lublina i Krakowa. Z Krakowa możemy polecieć też na Mazury i do Szczecina. Z Lublina istnieje póki co tylko to jedno, ale bardzo atrakcyjne połączenie do Gdańska. Ze Szczecina polecimy do Krakowa i do Warszawy-Modlin. I ze stolicy jest to jedyne połączenie, które na razie Ryanair nam oferuje.

Może zainteresuje Cię także: Wynajem jachtu nad Bałtykiem – online to takie proste!

Olga Kowalczyk
Olga Kowalczyk
Redaktor naczelna i pomysłodawczyni nazwy serwisu. Leżąc w trawie w Pieninach, wsłuchując się w nurt Dunajca pomyślała, że Polska po prostu zachwyca. Z ciekawością i zachwytem odkrywa nowe zakątki naszego kraju. Niektóre miejsca takie jak Lublin, Jakuszyce czy Białowieża zapadają jej w serce na zawsze. Z wykształcenia romanistka. Po Polsce i troszkę dalej najczęściej podróżuje z przyczepą. Miłośniczka sztuki i sportów - w szczególności nart biegowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE