Polska zmienia się na lepsze, dzięki czemu osoby z ograniczeniami ruchowymi, słabowidzące, niewidome oraz głuchonieme mogą podróżować bez barier. Z każdym rokiem przybywa miejsc, które otwierają się na innych, a atrakcje dla niepełnosprawnych osób nie stanowią już rzadkości. Odkryj z nami miejsca, które sprostały wyzwaniom XXI wieku i stały się dostępne dla każdego!

1Polskie atrakcje bez barier

Polska nie jest łatwym krajem do życia dla osób z niepełnosprawnościami. Na szczęście z każdym rokiem się to zmienia. Tworzone są udogodnienia, które pozwalają podróżować pociągami, korzystać z komunikacji miejskiej, ale także cieszyć się wieloma polskimi atrakcjami turystycznymi. Dostosowanie placówek muzealnych i innych ciekawych miejsc nie ogranicza się już do wyznaczenia miejsca parkingowego. Coraz częściej znajdziecie tu platformy, podjazdy i windy dla wózków, możliwość dotykania eksponatów, warsztaty w języku migowym czy opisy wystaw dostępne w alfabecie Braille’a.

Coraz więcej osób, borykających się na co dzień z różnego rodzaju ograniczeniami, otwiera się na podróże i poznawanie polskich atrakcji. Nabierają oni pewności siebie dzięki osobom, które w sieci otwarcie mówią o swoim pokonywaniu barier. Jedną z nich jest Wojtek chorujący na dystrofię mięśniową Duchenne’a, który stworzył konto Life On Wheelz. Jego celem jest walka z dyskryminacją i zmiana postrzegania osób z niepełnosprawnościami. Mimo swojego ciężkiego stanu zdrowia stara się korzystać z życia, jeździć na festiwale, rozwijać się zawodowo, wychodzić ze znajomymi i przełamywać stereotypy dotyczące ludzi na wózkach. To dzięki osobom takim jak Wojtek, Polska zmienia się na lepsze, a wraz z nią polskie atrakcje turystyczne. Odkryjcie z nami miejsca, które już dziś są atrakcjami bez barier.

Poprzedni
Poprzedni artykułLataj po Polsce – weekend na drugim końcu kraju to teraz możliwe
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here