Strona głównaCiekawostkiNajlepsze miasto do odwiedzenia w Europie w 2018 r.? Wrocław!

Najlepsze miasto do odwiedzenia w Europie w 2018 r.? Wrocław!

Wrocław najlepszym miastem turystycznym w Europie! Dzięki 41 tysiącom głosów znalazł się na pierwszym miejscu z tytułem European Best Destination 2018! Stolica Dolnego Śląska w konkursie pokonała Londyn, Paryż czy też Barcelonę. Sami internauci uznali, że najlepsze miasto do odwiedzenia w Europie w tym roku to właśnie Wrocław.

Wrocław – najlepsze miasto turystyczne w Europie w 2018 r.

najlepsze miasto w europie wrocław 2018 european best destination
Najlepsze miasto w Europie dla turystów to w tym roku Wrocław – i wierzymy, że nie tylko w tym. Fot. Shutterstock

Polska istnieje na turystycznej mapie Europy i ma się dobrze! Stolica Dolnego Śląska została uznana za najlepszą destynację turystyczną na Starym Kontynencie w konkursie European Best Destination 2018.

Wrocław był jedynym polskim miastem w konkursie i zdobył ponad 41 tys. głosów. Pokonał m.in. hiszpańskie Bilbao (niemal 40 tys. głosów), francuski Colmar, chorwacki Hvar, łotewską Rygę, a także Mediolan, Amsterdam, Ateny i Paryż.

Najlepsze miasto w Europie to także siedziba naszej redakcji – pozdrawiamy i zapraszamy do European Best Destination 2018!

Wrocław – u styku kultur

Wrocław najlepszym miastem dla turystów 2018 european best destination
Wrocław najlepszym miastem dla turystów 2018! Bardzo się cieszymy. Fot. Shuttertock

Wrocław to nowoczesne miasto z bogatą historią. Cechują go uśmiechnięci ludzie, doskonały klimat, dobra kuchnia, zdumiewające atrakcje, wiele możliwości spędzania wolnego czasu i wspaniała architektura od średniowiecznej po poniemiecką i tą współczesną. Nie dziwi nas więc, że głosujący uznali Wrocław za najlepsze miasto do odwiedzenia w Europie w 2018 r.

Wrocław atrakcje

najlepsze miasto w europie wrocław atrakcje 2018 european best destination
Wrocław najlepszym miastem dla turystów – chętnie odwiedzają m.in. Partynice. Fot. Dziurek

We Wrocławiu mnoży się od atrakcji. Na wyliczenie ich wszystkich nie starczy miejsca, ale trzeba wspomnieć m.in. o Starym Mieście z Rynkiem i Ratuszem, Ostrowie Tumskim, Panoramie Racławickiej czy wrocławskim zoo. Przejedziemy się kolejką Polinką nad Odrą, którą dotrzemy do niezwykłego muzeum wody – Hydropolis. Możemy spojrzeć na Wrocław z lotu ptaka z najwyższego tarasu widokowego w Polsce w wieżowcu Sky Tower. Czekają nas też emocje sportowe – od Stadionu Wrocław po tor wyścigów konnych Partynice.

Czytaj więcej: Darmowe atrakcje Wrocławia – Top

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE