Strona głównaCiekawostkiTrzy billboardy za Sieradzem, łódzkie. W Polsce stanęły wielkie reklamy niemal jak z filmu

Trzy billboardy za Sieradzem, łódzkie. W Polsce stanęły wielkie reklamy niemal jak z filmu

Kojarzycie film „Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri”? Tą oscarową produkcję już można nazwać ponadczasowym arcydziełem, mimo że od premiery nie minęło aż tak dużo czasu. Do tego właśnie filmu odwołał się ktoś, kto wykupił trzy wielkie reklamy za Sieradzem. Analogia jest jednoznaczna. Ktoś miał niezły pomysł, ale treść billboardów jest co najmniej zastanawiająca.

Trzy billboardy za Sieradzem, łódzkie

Ktoś wykupił trzy stojące obok siebie billboardy za Sieradzem. Zastanawiająca jest już sama ich treść.

  • „Zostawiłeś mnie”
  • „Ale jakbyś zmienił zdanie”
  • „Czekam tam gdzie zawsze”

Czy tylko Wy widzicie odwołanie do znanego filmu? Od razu wychwycili je internauci.

Odwołanie do Trzech Billboardów za Ebbing, Missouri

Kadr z filmu Three Billboards outside Ebbing, Missouri. Fox Searchlight Pictures

„Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri” to fantastyczny film z 2017 roku z genialnymi rolami Frances McDormand, Woody’ego Harrelsona i Sama Rockwella. W małym miasteczku Ebbing w stanie Missouri w USA dochodzi do brutalnego morderstwa nastolatki. Jej matka wykupuje trzy nieużywane billboardy w pobliżu swojego domu, na których umieszcza delikatnie mówiąc mocne słowa, ponaglające szeryfa Willoughby’ego by w końcu znalazł mordercę.

Cel inny, ale analogia łatwo dostrzegalna. Zarówno filmowe jak i sieradzkie billboardy to krótkie zdania wypisane czarnymi literami na czerwonym tle. Internauci zaczęli je określać jako „Trzy billboardy za Sieradzem, łódzkie”.

Jak myślicie, czy to jakaś zrozpaczona kobieta pisze w ten sposób do swojego byłego partnera? A może to dobrze skalkulowana akcja promocyjna jakiejś firmy?

Zobaczcie także zwiastun oscarowego filmu.

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE