W Polsce można legalnie zbierać bursztyny na plaży lub płytkim nadbrzeżu. Są przepisy ograniczające zbieranie bursztynu w Słowińskim Parku Narodowym albo na masową skalę za pomocą sprzętu. Ale gdy pozwolicie sobie na zabranie drobnego kawałka jantaru jako pamiątki z wakacji, nikt nie może się do tego przyczepić. Choć najlepiej bursztynu szukać jesienią, latem także może nam się coś trafić. Oto gdzie najłatwiej znaleźć bursztyn w Polsce.

1Jantar

jantar bursztyn bałtyk
W Jantarze organizowane są Mistrzostwa Świata w Poławianiu Busztynu. Fot. Shutterstock

W Jantarze organizowane są nawet Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Niech to będzie wystarczającym dowodem, że można tam znaleźć tę cenną żywicę. Byliśmy w Jantarze i potwierdzamy: sami znaleźliśmy tam garście bursztynu, nie jest o to bardzo trudno.

Poprzedni
Poprzedni artykułW Aquaparku Reda powstaje jedyna w Europie zjeżdżalnia obrotowa (WIZUALIZACJE)
Następny artykułBazylika w Krzeszowie – dolnośląska perła baroku
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here