Strona głównaTop 10Najlepsze aquaparki w Polsce. Tu jest najwięcej atrakcji!

Najlepsze aquaparki w Polsce. Tu jest najwięcej atrakcji!

Gdzie znajdują się najlepsze aquaparki w Polsce? To ważne pytanie, zwłaszcza w taki upał! Największe aquaparki to także saunaria oraz strefy spa & wellness, ale w tym zestawieniu skupiamy się na basenach z atrakcjami dla całej rodziny, a także cennikach basenów. Przedstawiamy Top 11 polskich aquaparków + 2 ogromne inwestycje w budowie. Wszystkich basenów zestawić nie sposób, ale do tych aquaparków szczególnie warto zajrzeć (kolejność przypadkowa)!

Aquapark Wrocław

Ogromna strefa basenowa, w tym zewnętrzna, a także wiele atrakcji dla dzieci, strefa saun, siłownia i fitness, basen pływacki: atrakcje Aquaparku Wrocław można wymieniać długo. To, co najbardziej przyciąga turystów, to wielka hala basenowa z częścią zewnętrzną. Jest tam strefa ogólna z wielkim basenem z falami, brodziki i zjeżdżalnie dla dzieci, wiele jacuzzi, rwąca rzeka, restauracja, sauny, a ponadto ogromne zjeżdżalnie. Jedną z nich można zjeżdżać na pontonach, co jest bardzo ciekawym doświadczeniem. W strefie zewnętrznej czeka basen solankowy, pływacki, bicze wodne i siedzenia z hydromasażem. Na pewno o czymś zapomnieliśmy, ale atrakcji jest po prostu mnóstwo.

Cennik Aquaparku Wrocław:

Bilet łączony: baseny rekreacyjne, basen sportowy, saunarium, siłownia, aquafitness: 49 zł normalny na cały dzień (39 zł na 3 godziny), 29 zł ulgowy na cały dzień (27 zł na 3 godziny).

Termy Maltańskie Poznań

Termy Maltańskie to największy tego typu ośrodek w Polsce. Znajduje się tam największy aquapark w Polsce, ale także m.in. saunarium, baseny pływackie i restauracja. Sama strefa basenowa dostarczy atrakcji na cały dzień. Są tam m.in. urozmaicone zjeżdżalnie, niektóre bardzo ekstremalne, inne idealne dla całej rodziny. To m.in.: zjeżdżalnia kamikadze, zjeżdżalnia pontonowa, multimedialna, turbo, klasyczna, wielotorowa oraz wewnętrzna i zewnętrzna zjeżdżalnia rwąca rzeka. Jest także basen solankowy oraz oczywiście duże baseny zewnętrzne i wewnętrzne (w tym z falami).

Cennik Parku Wodnego Termy Maltańskie:

Bilety do aquaparku i świata saun: normalne 59 zł za dzień (48 zł za 3 godziny), ulgowe 49 zł za dzień (38 zł za 3 godziny).

Bilety na wszystkie atrakcje (aquapark, sauny, basen sportowy): normalne 77 zł za dzień (52 zł za 3 godziny), ulgowe 62 zł za dzień (47 zł za 3 godziny) od poniedziałku do piątku. W soboty, niedziele i święta normalne 89 zł za dzień (58 zł za 3 godziny), ulgowe 74 zł za dzień (53 zł za 3 godziny).

Chochołowskie Termy

To jedne z największych term na Podhalu. Znajduje się tu m.in. największe saunarium na Podhalu z panoramiczną sauną z pięknym widokiem na góry, ale skupmy się na basenach. Różnych zbiorników, basenów i beczek z wodą jest ponad 30. Znajdziemy też strefę leczniczą, gdzie można zanurzyć się w wodzie siarkowej, czy też solankowej jodowanej. Są stanowiska z hydromasażem, rwąca rzeka, czy gejzery wodne. Można się tu wykąpać w wodach wydobywanych z głębokości prawie 3 600 m bogatych siarkę, wapń, magnez czy sód.

Cennik Chochołowskich Term w sezonie wysokim:

Bilet do strefy basenowej i leczniczej: normalny 89 zł na cały dzień, (69 zł na 3 godziny), ulgowy 59 zł na cały dzień (49 zł na 3 godziny).

W sezonie niskim ceny o 10 zł niższe.

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej to jeden z najbardziej znanych aquaparków w polskich Tatrach. Posiada spa oraz saunarium, ale skupimy się oczywiście na basenach. Kompleks tworzą wewnętrzne i zewnętrzne baseny rekreacyjne z wodą termalną pochodzącą z głębokości 2 500 m. Jej naturalna temperatura to 72 stopnie Celsjusza, ale do basenów trafia po ochłodzeniu do 34-38 stopni.

Obok całorocznych basenów i atrakcji, znajduje się tam dodatkowa strefa z basenami i dmuchanymi zjeżdżalniami dla dzieci czynna w okresie letnim. Łącznie Terma Bania posiada 14 basenowych niecek, wiele zjeżdżalni o łącznej długości ponad 300 metrów, gejzery, armatki wodne, jacuzzi, a także basen ze sztucznymi falami. Baseny znajdują się w strefie zabawy (przeznaczonej głównie dla dzieci) oraz strefie relaksu (przeznaczonej głównie dla starszych, gdzie działa m.in. drink bar oraz dwie sauny).

Cennik Termy Bania:

Bilety do strefy zabawy: normalny bez limitu: 99 zł (79 zł na 4,5 godziny, a 59 zł na 2,5 godz.), ulgowy seniorski bez limitu 85 zł (69 zł na 4,5 godziny, 49 zł na 2,5 godziny), ulgowy dziecięcy bez limitu 69 zł (59 zł na 4,5 godziny, 39 zł na 2,5 godziny).

Bilety do strefy zabawy + relaksu: normalny bez limitu 109 zł (89 zł na 4,5 godz., 69 zł na 2,5 godziny, ulgowy seniorski bez limitu 95 zł (79 zł na 4,5 godz., 59 zł na 2,5 godziny), ulgowy dziecięcy bez limitu 79 zł (69 zł na 4,5 godz., 49 zł na 2,5 godz.)

Aquapark Reda

To niezwykła pozycja na naszej liście, bo Aquapark Reda ma prawdziwe rekiny, które można podziwiać z trzech stron. Można skorzystać z unikatowej zjeżdżalni przechodzącej przez ich zbiornik, ale też popływać w głębokim basenie ścianę w ścianę z rekinami lub odwiedzając akwarium. Aquapark ma dużą halę basenową z wieloma nieckami, zjeżdżalniami i rwącą rzeką i atrakcjami dla dzieci. W obiekcie można też zobaczyć żywego krokodyla i pytona w Gadolandzie, a nawet nakarmić papugi w papugarni. Jest także kino 7D i restauracja. Powstaje tam także jedyna w Europie zjeżdżalnia obrotowa Aqua Spinner.

Czytaj: W Aquaparku Reda powstaje jedyna w Europie zjeżdżalnia obrotowa (WIZUALIZACJE)

Wakacyjny cennik Aquaparku Reda:

Bilety do całego obiektu: normalny na cały dzień 90 zł (70 zł na 3 godziny), ulgowy na cały dzień 60 zł (na 3 godziny 50 zł). Bilety całodniowe tylko w sprzedaży online.

Tarnowskie Termy

Tarnowskie Termy w Tarnowie Podgórnym niedaleko Poznania działają od 2015 r. Jest tam strefa saun, baseny sportowe i rekreacyjne. W strefie rekreacyjnej można znaleźć zjeżdżalnie, bicze wodne, dziką rzekę, brodzik dla dzieci, jacuzzi i basen przelewowy z wodą termalną. Jest także plac zabaw, tężnia solna i piaszczysta plaża z boiskiem do siatkówki.

Cennik Tarnowskich Term:

Bilety do strefy basenowej: normalny na cały dzień 50 zł od godz. 16 do 22, a 45 zł od godz. 9 do 15:59, 55 zł w weekendy i święta (w tygodniu bilet na 4 godziny 42 zł wieczorem i 35 zł rano; bilet na 3 godziny w tygodniu 35 zł wieczorem i 27 zł rano, 46 zł w weekendy). Ulgowy na cały dzień 40 zł wieczorem, 33 zł rano, 45 w weekendy i święta (w tygodniu bilet na 4 godziny 32 zł wieczorem, 25 zł rano; bilet na 3 godziny w tygodniu 25 zł wieczorem, 18 zł rano, 36 w weekendy i święta).

Aquapark Panorama Morska w Jarosławcu

Aquapark Panorama Morska to obiekt otwarty w 2008 roku posiadający wiele basenów, w tym ze sztuczną falą, basen z rwącą rzeką, liczne zjeżdżalnie (4 wewnętrzne i 6 zewnętrznych) i bicze wodne. Aquapark jest oddalony od morza o zaledwie 350 metrów. Działa tam również łaźnia parowa, są wodospady i basen thalasso. Zjeść można w restauracji z widokiem na baseny.

Cennik w Health Resort & Medical SPA Aquapark Panorama Morska w Jarosławcu:

Cennik aquaparku w wakacje: wejście dla jednej osoby bez ograniczeń czasowych: od godz. 9 – 65 zł, od godz. 16:15 – 55 zł, od godz. 17:30 – 45 zł, od godz. 18 – 35 zł.

Aquadrom w Rudzie Śląskiej

Aquadrom to jeden z najpopularniejszych tego typu obiektów w woj. śląskim. Łączy saunarium oraz strefę basenową. Znajduje się tam wiele niecek basenowych, w tym Basen Laguna, basen ze sztuczną falą, rwąca rzeka, cztery zjeżdżalnie, w tym jedna zakończona lejkiem, a także basen sportowy. Działa tam również restauracja.

Cennik Aquadromu:

Bilety do strefy rekreacji: całodniowy normalny 35 zł w tygodniu, 54 zł w weekendy i święta. Ulgowy całodniowy 29 zł w tygodniu, 42 zł w weekendy i święta.

Park Wodny Kraków

Park Wodny w Krakowie ma także restaurację, fitness i saunarium, ale skupimy się oczywiście na basenach. W dużej hali rekreacyjnej aquaparku znajduje się kilkadziesiąt atrakcji, w tym dla najmłodszych dzieci (wyspa piratów, ścianki wspinaczkowe, most linowy, brodzik, liczne zjeżdżalnie), a także oczywiście baseny rekreacyjne. W środku funkcjonuje też basen pływacki. Charakterystyczne dla krakowskiego aquaparku są 4 wielkie zjeżdżalnie zewnętrzne, w tym multimedialne. Najdłuższe zjeżdżalnie mają 155 i 165 m długości.

Cennik Parku Wodnego w Krakowie:

Bilety do strefy basenowej: 62 zł normalne na cały dzień (42 zł na 2 godziny), 49 zł ulgowe na cały dzień (38 zł na dwie godziny). Nie ma biletów 3-godzinnych.

Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej

Termy Bukovina to kolejny wielki obiekt na Podhalu na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego. Znajdują się tam baseny termalne i tężnie, saunarium, spa i ekskluzywny hotel. Woda termalna wydobywana jest z ujęcia pod Wysokim Wierchem z głębokości około 2 600 m i ma właściwości lecznicze. W skład kompleksu wchodzi m.in. 12 basenów wewnętrznych i zewnętrznych, rwąca rzeka, grota skalna, strefa dla dzieci z brodzikiem, zjeżdżalnie i jacuzzi.

Cennik Term Bukovina:

Wejście do całego obiektu: bilet normalny 99 zł na cały dzień (69 zł na 3 godziny), dziecięcy 76 zł na cały dzień (46 zł na 3 godziny), seniorski 79 zł na cały dzień (56 zł na 3 godziny).

Water Park Energylandia w Zatorze

W Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze działa także Water Park. W strefie Water Park znajdują się liczne baseny z atrakcjami także dla najmłodszych. Strefa Tropical Fun ma 10 zjeżdżalni o różnym poziomie trudności, w tym pontonową, przypominającą lejek, ale też zjeżdżalnię kamikadze: niezwykle ekstremalną, którą w początkowej fazie zjeżdża się niemal pionowo. Wokół zjeżdżalni wije się rzeka, a najmłodszych czeka piracki statek (też ze ślizgawkami). Water Park to największy park wodny w Polsce na świeżym powietrzu.

Bilety są sprzedawane do całego obiektu Energylandii, a więc także na rollercoastery i ekstremalne atrakcje w lunaparku, do Bajkolandii, czyli na karuzele dla mniejszych dzieci.

Czytaj więcej: Mamy największy rollercoaster w Europie

Letni cennik biletów do Energylandii:

Normalny: 129 zł jednodniowy, 229 zł dwudniowy

Ulgowy do 140 cm wzrostu: 79 zł jednodniowy, 139 zł dwudniowy

Aquapark Fala w Łodzi

W Łodzi także jest duży zespół basenowy z saunarium i strefą spa & wellness, czyli Aquapark Fala. Znajdują się tam liczne jacuzzi, wanny solankowe, basen solankowy, bogata strefa basów zewnętrznych, bicze wodne, a nawet grota. Jest także basen pływacki. To co klienci lubią najbardziej to jednak duży basen w strefie rekreacyjnej i wielkie zjeżdżalnie, w tym pontonowa i ekstremalna: kamikadze. Jest także basen z falą, strefa dla dzieci z brodzikiem i wodnym placem zabaw, statkiem i zjeżdżalnią.

Letni Cennik Aquaparku Fala:

Wybrane bilety do strefy basenowej: normalne na 5 godzin 80 zł (3 godziny 51 zł), ulgowe 60 zł za 5 godzin (48 zł za 3 godziny) od poniedziałku do piątku. W weekendy i święta: normalne na 5 godzin 85 zł (3 godziny 55 zł), ulgowe na 5 godzin 65 zł (i 51 zł na 3 godziny).

Aquapark Kalisz

To duży obiekt, jeden z lepszych w Wielkopolsce. Składa się z siłowni, kręgielni, ze strefy saun oraz wewnętrznej i zewnętrznej strefy basenowej. Są tam baseny pływackie i rekreacyjne, sztuczna fala, rwąca rzeka, gejzery, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnia pontonowa, pięciotorowa zjeżdżalnia rodzinna i plac zabaw.

Cennik Aquaparku w Kaliszu:

Bilety do strefy basenowej: normalne na cały dzień 44 zł (3 godziny 35 zł), ulgowe 39 zł na cały dzień (30 zł na 3 godziny) od poniedziałku do piątku. W weekendy i święta: normalne na cały dzień 48 zł (37 zł na 3 godziny), ulgowe na cały dzień 46 zł (33 zł na 3 godziny).

Chełmski Park Wodny

Jest to niewielki bezpieczny obiekt do wypoczywania całą rodziną. Można zmęczyć się w strefie active, wygrzać się w strefie saun lub popływać w części basenowej. Znajduje się tam strefa sportowa z basenem rozgrzewkowym i do nauki pływania oraz basenem sportowym, a także rekreacyjna. Jest tam rwąca rzeka, ruchomy tor przeszkód, podwodny gejzer, ścianka wspinaczkowa, kilka zjeżdżalni oraz jacuzzi.

Cennik Chełmskiego Parku Wodnego:

Cennik basenów: bilety normalne bez limitu 46 zł (36 zł za 200 minut po godzinie 16 oraz w weekendy i święta, 34 zł za 200 minut do godz. 16). Bilety ulgowe bez limitu 31 zł (29 zł na 200 minut po godz. 16 oraz w weekendy i święta, 26 zł na 200 min do godz. 16).

Termy Uniejów

Termy Uniejów w woj. łódzkim przeszły przebudowę, dzięki której pojemność obiektu z 900 klientów powiększyła się dwukrotnie. To duży kompleks działający od 2008 r. Można tam pływać w basenach termalnych obok XIV-wiecznego zamku. Są tam baseny, które zawierają leczniczą wodę termalną. Działa także tężnia solankowa. W strefie rekreacyjnej można znaleźć rwącą rzekę, bufet wodny, taras wypoczynkowy, wyspę z jacuzzi, brodzik dla dzieci i zjeżdżalnie. Warto rozłożyć leżak na plaży i leniwie spędzić tam czas. W Termach Uniejów działa również saunarium i restauracja.

Cennik Term Uniejów:

Bilety na baseny: normalny całodzienny 110 zł (na 3 godziny 52 zł), ulgowy całodzienny 100 zł (3-godzinny 45 zł) od poniedziałku do piątku. W weekendy normalny całodzienny 130 zł (55 zł na 3 godziny), ulgowy całodzienny 110 zł (50 zł na 3 godziny).

Aquapark Sopot

To niewielki obiekt nad morzem, gdzie działa saunarium, kręgielnia, ale przede wszystkim baseny. Można popływać w jednym z trzech basenów rekreacyjnych albo basenie sportowym, są także brodziki dla dzieci, pięć wanien z hydromasażem, rwąca rzeka, trzy większe zjeżdżalnie oraz dwie mniejsze.

Cennik Aquaparku Sopot:

Bilety do strefy basenowej: normalny na cały dzień 90 zł (60 zł na 3 godziny), 70 zł ulgowy na cały dzień (55 zł na 3 godziny).

Zastrzegamy sobie, że w żadnym slajdzie nie podaliśmy pełnego cennika usług danego aquaparku, a jedynie wybrane ceny biletów: zazwyczaj na cały dzień i na 3 godziny.

O nowych ogromnych aquaparkach czytaj na kolejnych slajdach.

Baseny Tropikalne Binkowski Resort w Kielcach

Baseny tropikalne Binkowski to jeden z najpiękniejszych i najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Przy Hotelu Binkowski w Kielcach, gdzie wcześniej działała już strefa wellness i saunarium, powstał niedawno nowy aquapark: Baseny Tropikalne Binkowski Resort. Do strefy basenowej sprowadzono żywe tropikalne rośliny. Baseny rekreacyjne mają łączną powierzchnię 1200 mkw. Zaprojektowane zostały trzy zjeżdżalnie i dwa wodne place zabaw dla dzieci, a także odkryty Basen Letni na wysokości 20 m, z którego podziwiać możemy panoramę Kielc, a także baseny witalne i aromatyczne. Wśród nowych saun zaplanowano jedną z największych w Polsce, 130-osobową.

Suntago Wodny Świat

We Wręczy w gminie Mszczów 60 km od Warszawy powstaje Park of Poland, czyli wielkie centrum rozrywkowo-hotelowo-konferencyjno-handlowe z ogromnym aquaparkiem Suntago Wodny Świat. Ma to być największy zadaszony park wodny w Polsce i w Europie. Będzie mieć 32 zjeżdżalnie o długości ponad 3 km (najdłuższa mająca 320 m), basen z falami i dziką rzeką (łącznie 3500 mkw powierzchni basenowej), 400 palm z Malezji, Kostaryki i Florydy, gabinety masażu, strefę spa, saunarium (w tym takie z akwarium za szybą). Park of Poland kosztuje 150 mln euro. Ma być gotowy w tym roku, ale także raczej pod jego koniec. Na razie poszukiwanych jest około 450 pracowników.

Czytaj także: Najbardziej wyczekiwane inwestycje w Polsce (WIZUALIZACJE)

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE