Strona głównaCiekawostkiWieliczka – za pół ceny zobaczysz więcej w kopalni i w zamku

Wieliczka – za pół ceny zobaczysz więcej w kopalni i w zamku

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do zwiedzania Trasy Muzeum w Kopalni Soli i Zamku Żupnego w Wieliczce w ramach ogólnopolskiej akcji Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny w dniach 22-24 listopada 2019 roku.

Przekrój przez kopalnię. Fot. materiały prasowe

Po raz pierwszy w ramach tej akcji Muzeum zaprasza do swojej głównej ekspozycji znajdującej się na III poziomie kopalni soli. W oryginalnych, górniczych komorach znajdują się m.in: unikatowa w skali świata kolekcja
kieratów (maszyn wyciągowych) i innych urządzeń górniczych, narzędzi i oświetlenia. Zobaczyć można urzekający swym pięknem rezerwat górniczy Maria Teresa z zachowanymi śladami eksploatacji oraz piękny twór natury – malowniczy zakątek z naciekami solnymi (kalafiory) obrazy i rzeźby z podziemnych już nieistniejących kaplic oraz nowoczesną, multimedialną kaplicę św. Jana Pawła II.
Trasę Muzeum zwiedza się w ramach biletu do kopalni, a w czasie akcji będzie ją można zwiedzać zupełnie niezależnie. W dniach od 22 do 24 listopada o określonych godzinach zjeżdżać będą grupy z przewodnikiem. Obowiązuje rezerwacja prowadzona przez formularz na stronie internetowej: www.muzeum.wieliczka.pl.

Zwiedzanie Zamku Żupnego

Warto zobaczyć też Zamek Żupny w Wieliczce, siedzibę administracyjną solnego przedsiębiorstwa od końca XIII wieku do 1945 roku z kolekcją solniczek zaliczaną do najcenniejszych na świecie. W przeszłości przedmioty te świadczyły o zamożności właściciela i wyznaczały miejsce przy stole dla najważniejszej osoby. Zamek Żupny można zwiedzać w godzinach od 8.30 do 15.30.
Zbiórka grup w Zamku Żupnym przy ul. Zamkowej 8.
Koszt zwiedzania – 9 zł.
Obowiązujące w czasie akcji ceny biletów do Zamku Żupnego:
bilet normalny – 4 zł (8 zł)
bilet ulgowy – 2 zł (5 zł), w tym dla dzieci od 7-16 lat – 1 zł
bilet rodzinny – 7 zł (15 zł), 2 osoby dorosłe + 2 dzieci

Przeczytaj też: Atrakcje Wieliczki – nie tylko kopalnia soli

Solne kalafiory w Muzeum w Wieliczce. Fot. materiały prasowe
Komora Maria Teresa w Wieliczce. Fot. materiały prasowe

Akcja Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny jest organizowana przez Polską Organizację Turystyczną oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.
www.muzeum.wieliczka.pl

Olga Kowalczyk
Olga Kowalczyk
Redaktor naczelna i pomysłodawczyni nazwy serwisu. Leżąc w trawie w Pieninach, wsłuchując się w nurt Dunajca pomyślała, że Polska po prostu zachwyca. Z ciekawością i zachwytem odkrywa nowe zakątki naszego kraju. Niektóre miejsca takie jak Lublin, Jakuszyce czy Białowieża zapadają jej w serce na zawsze. Z wykształcenia romanistka. Po Polsce i troszkę dalej najczęściej podróżuje z przyczepą. Miłośniczka sztuki i sportów - w szczególności nart biegowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE