Zamek Książ z lotu ptaka nieodmiennie zachwyca

0
2237

Wałbrzyski Zamek Książ wraz z otoczeniem jest miejscem, w którym piękno architektury i przyrody miesza się z tajemnicami minionego wieku. Położona na Dolnym Śląsku twierdza zdecydowanie jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej intrygujących.

Zachęceni do odwiedzin? Polecamy!

Zamek Książ – gdzie się znajduje?

Zjazd na Zamek Książ znajduje się na Dolnym Śląsku. Powinniśmy kierować się z Wrocławia w stronę gór. Twierdza kryje się między Świebodzicami a Wałbrzychem. Z drogi nr 35 musimy zboczyć w kierunku Książańskiego Parku Krajobrazowego.

Tajemnicze historie zamku

Pod twierdzą istnieje sieć wybetonowanych tuneli. Fantazja poszukiwaczy sensacji nie ma końca, jeśli chodzi o przeznaczenie podziemi zamku Książ. Wersji jest wiele: od tajnych kwater nazistów, przez magazyny militariów gdzie skrywano pociski rakietowe V2 lub warsztaty produkcji cudownej broni Wunderwaffe. Te bardziej ekstremalne wersje zakładają, że pracowano nad pojazdami napędzanymi siłą silników antygrawitacyjnych, a tajna broń miała przypominać latające spodki.

Riese i tunele pod zamkiem Książ. Co skrywają?

Riese, czyli Olbrzym, to sieć podziemnych korytarzy w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Nikt nie zna ich przeznaczenia, a nawet dokładnej siatki. Nie wiadomo ile kilometrów korytarzy pozostaje nieodkrytych w powiecie wałbrzyskim, a ile jeszcze planowanych było do wydrążenia. Gdzie miały prowadzić? Czy okolice Walimia miały być połączone z zamkiem Książ? Do tej pory więcej jest pytań, niż odpowiedzi.

Obejrzyj nasze video i nabierz ochoty na wycieczkę w to zachwycające miejsce.

Fot. Artur Kowalczyk