Morze Bałtyckie jest piękne nie tylko latem. Jesień to pora roku, która sprzyja spacerom w pięknej scenerii wielokolorowych liści. Bałtyk jesienią zachwyca mieniącymi się kolorami ale także szumem fal i spokojem, jakiego nie zaznamy przyjeżdżając tu w lipcu albo sierpniu. Poznajcie 7 powodów, dla których powinniście wziąć urlop i przyjechać nad morze jesienią.

1. Mniej ludzi

fot. Shtterstock

Spokój i brak tłumu turystów to największa zaleta wybrzeża o tej porze roku. Jeśli nie lubicie przeciskać się na plaży między niezliczoną ilością ręczników i parawanów to jesień nad morzem będzie dla Was idealna. Warto poczuć ten niepowtarzalny klimat jaki daje nam Bałtyk jesienią. Szum fal, puste plaże i zachody słońca we dwoje, czy może być coś piękniejszego?

2. Dużo jodu

fot. Shutterstock

Jesień i zima to czas kiedy nad morzem wydziela się największa ilość jodu, który wdychany przez nas pozytywnie wpływa na zdrowie. Działa on na naszą odporność ale także bierze udział w produkcji hormonów tarczycy, regulujących metabolizm, pracę układu nerwowego, krążenia i mięśniowego. Jod powinien być wdychany szczególnie przez dzieci gdyż wpływa on na rozwój fizyczny i umysłowy maluchów.

3. Aktywne spędzenie czasu

fot. Pixabay

Jesień nad morzem to idealny czas aby aktywnie wykorzystać pobyt tutaj. Spacery, jazda na rowerze, nordic walking to tylko propozycje jak spędzić na sportowo czas. Zamiast siedzieć pod kocem w domu, wybierzcie się nad Bałtyk by w miłej scenerii zapomnieć o szarej i przygnębiającej jesieni. Dodatkowo podczas spaceru lub uprawiania sportów z naszego organizmu wydzielane są endorfiny, które sprawiają, że jesteśmy szczęśliwsi i mamy mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na depresję.

4. Niższe ceny

fot. Shutterstock

Jesienią nad Bałtykiem tańsze jest wszystko. Od noclegów rozpoczynając a na jedzeniu kończąc. Jeśli do tego dodamy mniejszą ilość stoisk na deptakach, które w sezonie na każdym kroku zachęcają do zakupów to jesteśmy w stanie sporo zaoszczędzić. Jeśli więc macie ochotę wrócić do domu z nie do końca wyczyszczonym portfelem to wybierzcie się nad Bałtyk jesienią.

5. Spacery w słońcu

Fot. Shutterstock

W jesiennych miesiącach nad polskim morzem także potrafi być słonecznie. Nie są to oczywiście tak palące promienie jak latem, ale nadal sprawiają, że humor nam się poprawia. Jesienne słońce ma także swoje plusy zdrowotne. Po pierwsze nie doznamy oparzeń słonecznych, co mogłoby się przydarzyć podczas wakacji. Słońce wytwarza także w naszym organizmie witaminę D. A jak wiadomo Polacy cierpią na jego niedobory. Po co więc korzystać z suplementacji, skoro w piękny słoneczny dzień możemy przespacerować się po pięknej polskiej plaży?

6. Zwiedzanie atrakcji bez kolejek

Fot. Shutterstock

Jeśli oprócz leżenia na plaży lubimy także poznawać lokalne atrakcje, to z pewnością nie raz denerwowaliśmy się na kolejki do kasy. Molo w Sopocie, Akwarium w Gdyni czy latarnie morskie to tylko przykłady miejsc, które jesienią zobaczycie bez czekania po zakup biletu. Jeśli więc chcecie zaoszczędzić czas, który później możecie przeznaczyć np. na spacer po plaży to koniecznie jedzcie nad Bałtyk jesienią.

7. Spokojne zjedzenie rybki

fot. Shutterstock

Także w restauracjach poczujecie się dużo lepiej niż w sezonie. Nikt nie lubi czekać godzinami na przyjęcie i realizację zamówienia, a później jeść widząc na sobie spojrzenia kolejnych gości czekających na stolik. Niestety zwykłe pójście na rybkę w miesiącach letnich może doprowadzić nas do obłędu. Aby zapobiec wrzodom żołądka i niepotrzebnym sprzeczkom, podczas czekania na posiłek, wybierzcie się nad Bałtyk jesienią. Dzięki temu zjecie spokojnie posiłek a nawet macie szansę nawiązać miłą dyskusję z właścicielem nadmorskiej knajpki.