Cerkwie na Podlasiu zachwycają kolorami. To zdecydowanie jedna z najbardziej barwnych obiektów w tej okolicy. Cerkwie na Podlasiu skrywają również wiele ciekawych legend. Chociaż na terenach województwa podlaskiego znajduje się bardzo dużo cerkwi (w tym aż 70 drewnianych), to naszym zdaniem przedstawione poniżej świątynie zasługują na szczególną uwagę. Poznajcie najpiękniejsze cerkwie na Podlasiu.

1Cerkiew Ikony MB Wszystkich Strapionych Radość w Koterce

Cerkiew w Koterce, fot. Shutterstock

Cerkiew w Koterce zadziwia przede wszystkim swoim położeniem – z daleka od jakichkolwiek zabudowań, w środku lasu, przy granicy z Białorusią naszym oczom okazuje się przepiękna niebieska budowla ze srebrnym dachem. Cerkiew Ikony Matki Boskiej Wszystkich Strapionych Radość Przy cerkwi znajduje się studnia z wodą, która według podań ma właściwości lecznicze i uzdrawiające.

Nie tylko studnia ma tu właściwości magiczne. Historia cerkwi rozpoczęła się od objawienia, które miało miejsce na uroczysku w okolicach Koterki. Chociaż cudownego objawienia nie uznana, do wsi przyjeżdżało coraz więcej pielgrzymów. Po wielu latach udało się uzyskać zgodę na budowę cerkwi.

Poprzedni