Wakacje w Polsce to nie tylko chodzenie szlakami turystycznymi i zwiedzanie zabytków. Jeśli jeszcze nie próbowaliście wspinaczki albo surfingu, lato będzie do tego doskonałą okazją. Podpowiadamy co robić w wakacje, by zostały w pamięci na lata.

1. Skok na bungee

Spróbować skoku na bungee w wakacje? Czemu nie. Fot. Shutterstock

Skok na bungee to ciekawe przeżycie, w wielu miastach Polski organizowane są m.in. festyny gdzie można tego spróbować. Miłośnicy takiej rozrywki często skaczą na bungee z wiaduktów w Stańczykach w Puszczy Rominckiej na Mazurach. Zdarzył się nawet skok na bungee w podziemiach kopalni soli w Wieliczce.

2. Rafting

Na rafting dobrze się jest wybrać na Dunajec. Fot. Shutterstock

Co robić w wakacje w Pieninach poza chodzeniem po górach? Spływ Dunajcem to idealny plan. Dla osób starszych i mniej żądnych wrażeń, polecamy spływy z flisakami na dużych turystycznych łodziach. Osobom pragnącym nieco więcej emocji bardziej spodoba się rafting na pontonach. Miejscami Dunajec ma rwący nurt. To najpopularniejsza rzeka do uprawiania tego sportu.

3. Latanie w tunelu aerodynamicznym

Latanie w tunelu aerodynamicznym nie przypomina żadnego innego doznania. Fot. Shutterstock

W Warszawie, Wrocławiu, Lesznie i wielu innych większych miastach Polski można spotkać specjalne tunele aerodynamiczne, w których poznamy stan bliski nieważkości. Nie będzie to doznanie podobne do tego w kosmosie, raczej uczucie wiecznego spadania, ale na pewno można je zaliczyć do oryginalnych przeżyć. Taka przyjemność nie należy do najtańszych. Bilety zaczynają się od ok. 200 zł za 3 minuty latania.

4. Windsurfing

Szkoły windsurfingowe działają m.in. na Helu. Fot. Pixabay

Hel to mekka dla surferów. Można nauczyć się tam podstaw surfingu, windsurfingu i kitesurfingu. Łączy się w ten sposób zdobywanie nowych umiejętności z przyjemną ochłodą, jakie latem dają morska bryza i bałtycka woda. Naukę mogą zacząć nawet dzieci w wieku szkolnym.

5. Przygoda z motoparalotnią

Motoparalotniarze pojawiają się na niebie coraz częściej. Fot. Shutterstock

Skoki ze spadochronem czy też paralotniarstwo i motoparalotniarstwo pozwalają na oglądanie Polski z nieco innej perspektywy. Pojedynczy lot paralotnią z instruktorem kosztuje ok. 120-150 zł. Można także spróbować nauczyć się latać samemu. Do tego potrzeba specjalnego kursu, który pozwala na zdanie egzaminu potwierdzającego uprawnienia. Brzmi to jak dobry plan na lato.

6. Poszalej na motocyklu

Motocross to także pomysł na to co robić w wakacje. Fot. Pixabay

Jazda na motocyklu po bezdrożach wyzwala dzikość serca. Motocross jest coraz popularniejszy, a tory powstają w całym kraju. Podobne emocje towarzyszą jeździe na czterech kółkach. Jeśli nie czujesz się na siłach prowadzić auta z napędem 4X4 po wertepach, może wybierzesz quady? Taka przejażdżka jest tańsza i bardziej dostępna.

Atrakcje w Polsce

 • Rafting Active Move w Szczawnicy

  Będąc w Pieninach nie można nie spróbować spływu Dunajcem. Dla ceniących spokój odpowiedni będzie spływ z flisakami, a dla chcących Czytaj więcej [...]

 • Opuszczona cerkiew w Tarnawie Górnej

  W Tarnawie Górnej w Bieszczadach stoją ruiny cerkwi pw. Zaśnięcia Matki Boskiej. Budynek pochodzi z 1817 r. i stoi w Czytaj więcej [...]

 • Ruiny kościoła w Kobułtach

  Opuszczone kościoły w Polsce są także w woj. warmińsko-mazurskim. W Kobułtach na trudno dostępnym terenie na wzgórzu, znajdują się ruiny Czytaj więcej [...]

Zobacz naszą kolekcję plakatów

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here