Strona głównaTop 10Gdzie już można jeździć na nartach? Top 5 kurortów

Gdzie już można jeździć na nartach? Top 5 kurortów

Kiedy zacznie się sezon narciarski w Polsce? Właśnie teraz pierwsi narciarze wyjeżdżają na trasy. W niektórych kurortach od połowy listopada trwało naśnieżanie stoków. Ponieważ nie mamy lodowców, gdzie szusować można cały rok, tak jak choćby w Austrii, należy sprawdzić czy na miejscu zastaniemy otwarte ośrodki. Oto 5 kurortów, gdzie warto pojechać na narty.

Czarna Góra

Czarna Góra kurort narciarski zimą
Czarna Góra. Fot. Shutterstock

Można już szusować pod Śnieżnikiem. Ośrodek Czarna Góra Resort w miejscowości Sienna na Ziemi Kłodzkiej zaczął w tym sezonie działać jako jeden z pierwszych.

Na stoku narciarze szusowali już w ten weekend. Jest czynny od godz. 9 do 16, a skipass kosztuje 30 zł na cały dzień.

Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska, zdjęcie ilustracyjne
Bukowina Tatrzańska, zdjęcie ilustracyjne. Fot. Shutterstock

W Bukowinie Tatrzańskiej już od ubiegłego tygodnia czynny jest wyciąg UFO (Wierch Olczański 40). Całodzienny skipass dla osoby dorosłej kosztuje 90 zł, godzina 35 zł, a dwie godziny 50 zł. W święta rozpocznie się sezon, ceny będą o 5 zł wyższe.

Do dyspozycji jest naśnieżany, ratrakowany i sztucznie oświetlony wyciąg talerzykowy o długości 400 m i przepustowości ok 700 osób na godzinę. Nadaje się dla początkujących i średnio zaawansowanych.

Białka Tatrzańska

wyciąg w białce tatrzańskiej
Sezon wcześnie rozpocznie się Białce Tatrzańskiej. Fot. mkos83, Shutterstock

Ośrodki Kotelnica i Bania mają już naśnieżone trasy. Do otwarcia sezonu pozostało niewiele. Jeśli warunki pogodowe na to pozwolą, 1 grudnia wystartuje ośrodek Bania Ski & Fun przy hotelu Bania. Wiele na to wskazuje.

Bania oferuje trasy o łatwym poziomie trudności, idealne dla rodzin z dziećmi. Większym ośrodkiem, jednym z najbardziej znanych w Polsce, jest Kotelnica Białczańska, gdzie czeka 25 tras od bardzo łatwych do trudnych, w tym 20 jest aktualnie ośnieżonych. Na razie nie jest pewne, czy tego samego dnia co Bania wystartuje część wyciągów na Kotelnicy Białczańskiej, ale jeśli już będą czynne, można będzie jeździć tam na jednym bilecie.

Ze takim skipassem można jeździć w Białce (Bania, Kaniówka, Kotelnica Białczańska, Kluszkowcach (Czorsztyn-Ski), Czarnej Górze (Grapa-Litwinka, Koziniec) i Jurgowie (Jurgów-Ski) i Szczawnicy (PKL Palenica). Oczywiście można tam jeździć, od momentu, kiedy ośrodki będą już otwarte 🙂 Skipass kosztuje 85 zł za 6 godz. dla osoby dorosłej.

Szczyrk

Trasa narciarska w Szczyrku
Trasa narciarska w Szczyrku. Fot. Shutterstock

W woj. śląskim także można już cieszyć się zimą. W Szczyrku w powiecie bielskim czynne są dwa wyciągi w ośrodku Biały Krzyż. Warunki są bardzo dobre, leży nawet pół metra śniegu.

Już od piątku można tam śmigać na stoku. Biały Krzyż oferuje karnety w cenie 30 zł za dwie godziny (taniej wczesnym ranem i wieczorem). W weekendy kompleks jest czynny od 8 do 19.

Tylicz

Dzieci na nartach
Zdjęcie ilustracyjne, nie przedstawia Tylicza. Fot. Shutterstock

Kolejnym miejscem, gdzie znajdziemy czynne trasy jest Tylicz w pow. nowosądeckim blisko Krynicy-Zdroju. W ostatni weekend wystartował sezon. W ośrodku Master Ski działa kolej krzesełkowa i 700-metrowa trasa. Warunki są dobre, ale na razie nie bardzo dobre. Kilka innych tras w tym miejscu czeka jeszcze na otwarcie i niebawem będą czynne.

Całodzienny karnet normalny kosztuje 50 zł dla osoby dorosłej. Narciarze otrzymają także 30 proc. zniżki na karnety punktowe. To promocja, więc ceny wzrosną.

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE