Strona głównaTop 10Gdzie mieszkają polskie gwiazdy? 6 popularnych miejsc

Gdzie mieszkają polskie gwiazdy? 6 popularnych miejsc

Czy zastanawialiście się kiedyś, gdzie mieszkają polskie gwiazdy? Osoby znane nam z telewizji i gazet najchętniej uciekają pod Warszawę. Niewielkie zielone miejscowości położone zaledwie kilka minut jazdy samochodem od stolicy, przyciągają polskie sławy. Co znajdują w tych mało znanych miejscowościach? Przede wszystkim ciszę i spokój. Sprawdźcie, które podwarszawskie miejscowości stały się azylem dla aktorów, dziennikarzy czy piosenkarzy.

Podkowa Leśna

podkowa leśna
Podkowa Leśna. Fot. piotrbb, Shutterstock

Podkowa Leśna to jedno z najbogatszych miast w Polsce. Imponują m. in. kwoty z zeznań podatkowych niektórych mieszkańców. Ale sama miejscowość bogactwem nie epatuje. Ciężko tu spotkać ultradrogie samochody czy wille dorównujące tym w Magdalence. Być może właśnie to przyciąga polskie gwiazdy, które chętnie sprowadzają się do tej niewielkiej miejscowości pełnej zieleni. Z Podkową Leśną związani są m. in. Anna PopekAndrzej Precigs oraz Waldemar Matuszewski. Na pograniczu Podkowy Leśnej i Milanówka mieszka również pisarka Katarzyna Grochola.

Gdzie mieszkają polskie gwiazdy? M. in. w Milanówku

Zielony Milanówek przyciąga gwiazdy. Fot. Shutterstock

Lista znanych osób, które mieszkają w podwarszawskim mieście-ogrodzie jest imponująca. W Milanówku swoją ostoję znaleźli dziennikarze, aktorzy, piosenkarze oraz sportowcy. Na sobotnim bazarku można tu spotkać wybitnego komentatora sportowego Włodzimierza Szaranowicza, roześmianą artystkę kabaretową Katarzynę Pakosińską czy aktorkę filmową i teatralną Krystynę Jandę. Znanych nazwisk jest tu oczywiście znacznie więcej. Do grona znanych milanowian zaliczyć należy również Edytę Górniak, Marcina Dorocińskiego, Jerzego BralczykaAgnieszkę Fitkau-Perepeczko i wielu innych.

Konstancin Jeziorna

gdzie mieszkają polskie gwiazdy – Konstancin Jeziorna
Konstancin Jeziorna. Fot. Konrad Wąsik, Wikimedia Commons, CC BY 3.0

Gdzie mieszkają polskie gwiazdy? Wiele z nich spotkacie w Konstancinie. Duża ilość zieleni, spokój i bliskość parku zdrojowego przekonała do zakupienia tutaj rezydencji wiele osób. W Konstancinie mieszkają m. in. Joanna Koroniewska, Zygmunt Chajzer, Katarzyna Dowbor. Tu spokój i cieszę znalazła również królowa polskiej muzyki, Maryla Rodowicz.

Brwinów

Brwinów może się poszczycić podobnymi atutami jak poprzednie miasta. Jest niewielkim miastem położonym pod Warszawą, które zachwyca spokojem i kameralną atmosferą. Swoje miejsce na ziemi odnalazł tutaj przede wszystkim aktor Radosław Pazura wraz z małżonką Dorotą Chotecką. Do końca swoich dni mieszkał tu aktor Wacław Kowalski znany szerszej publiczności z kultowego filmu Sami Swoi. Brwinów upodobali sobie również pisarze: Stefan KiedrzyńskiAnna Lisowska-Niepokólczycka oraz Leszek Engelking.

Józefów

Józefów koło Otwocka
Józefów koło Otwocka. Fot. Bonvol, Wikimedia Commons, CC BY 3.0

Kolejna podwarszawska miejscowość, tym razem po drugiej stronie Wisły. W Józefowie położonym między Warszawą a Otwockiem, można spotkać całą plejadę polskich gwiazd. Większość z nich porzuciła wysokie apartamentowce na rzecz klimatycznych domów z ogrodem. Z Józefowem związani są m. in.: Bogdan Rymanowski, Grzegorz Markowski, Robert Gawliński, Urszula oraz Martyna Wojciechowska. Mieszkali tu również Tadeusz Nalepa oraz Seweryn Krajewski.

Legionowo

Legionowo to według niektórych polskich gwiazd kompromis pomiędzy pracą w stolicy, a mieszkaniem w spokojnej okolicy. To miejsce do życia wybrali Andrzej Grabarczyk oraz Artur Żmijewski. W pobliżu mieszkają również Jerzy Kryszak oraz Wojciech Mann. Z Legionowem związana była również nieżyjąca już piosenkarka Kora.

Milena Goc
Milena Goc
Jej pasją są podróże. Chętnie pomaga spełniać innym ich podróżnicze marzenia. Kocha koty, niskobudżetowe wyjazdy i czytanie książek. W Polsce najbardziej zachwyca ją różnorodność i przepyszna kuchnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE