Będąc rodzicem z pewnością nie raz słyszałeś, że mając dzieci najwyższa pora pożegnać się z podróżami. Nic bardziej mylnego! Dzieci to doskonały pretekst aby wyjść z domu i doskonale się bawić. Zastanawiasz się gdzie jechać z rodziną aby miło spędzić czas? Oto 8 propozycji, które zaskoczą Twoich bliskich.

1Planetarium w Toruniu

Planetarium w Toruniu. Fot. Shutterstock

Toruń to idealne miejsce, by odwiedzić je z rodziną. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: dzieci zachwyci Żywe Muzeum Piernika, rodziców obiad w Barze Miś, który swoim wyglądem przypomina ten z popularnego polskiego filmu. Jednak Toruń to przede wszystkim miasto Kopernika. Dlatego gdzie jeśli nie tutaj przenieść się do gwiazd?

Toruńskie planetarium jest jednym z młodszych w Polsce. Powstało dopiero w 1994 roku, jednak mimo młodego wieku zarówno mali jak i duzi poczują niepowtarzalny klimat, który tworzy duch Kopernika. W planetarium obejrzeć możemy pokazy m.in. Wirująca Ziemia, Makrokosmos, Ziemia – Planeta Kopernika. Są też seanse na dzieci od 4 roku życia np: Astropies Łajka oraz wiele innych. W planetarium znajduje się także wystawa interaktywna Geodium. Poświęcona jest ona ziemi, jej obracaniu się i zmianom, jakie nastąpiły na przestrzeni wieków.

Poprzedni
Poprzedni artykułGdzie mieszkają polskie gwiazdy? 6 popularnych miejsc
Następny artykułWypożyczycie w mieście… hulajnogi! Zobacz od kiedy we Wrocławiu!
blank
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here