Strona głównaTop 10Najpiękniejsze zimowe kurorty w Polsce (Top 7)

Najpiękniejsze zimowe kurorty w Polsce (Top 7)

Gdzie wybrać się na narty, by nie tylko poszusować na stokach, ale mieć również piękne widoki i atrakcje? Oto kilka kurortów zimowych w Polsce, które można zaliczyć do najpiękniejszych. Wybieracie się niebawem do któregoś z nich?

Szczyrk

skrzyczne beskidy
Skrzyczne w pobliżu Szczyrku. Fot. Shutterstock

Polacy kochają Szczyrk i Skrzyczne: szczyt górujący w pobliżu, piękny zarówno latem jak i zimą. To niewielkie miasto w woj. śląskim znane jest m.in. ze względu na Szczyrk Mountain Resort z wieloma trasami. Zamiast na narty można wybrać się także m.in. na spacer po Parku Krajobrazowym Beskidu Śląskiego.

Czytaj więcej: Szczyrk – atrakcje kurortu pod Skrzycznem

Karpacz

Śnieżka górująca nad Karpaczem, Karkonosze
Śnieżka górująca nad Karpaczem, Karkonosze. Fot. Shutterstock

W Karpaczu znane są ośrodki Winterpol, Karpatka czy Ski Arena. Oprócz nich do miasta przyciąga wiele atrakcji takich jak Śnieżka, czy Kościółek Wang, który zimą wygląda szczególnie urokliwie. W Karpaczu jest bardzo bogata oferta noclegowa i gastronomiczna.

Jaworzyna Krynicka

jaworzyna krynicka
Jaworzyna Krynicka. Fot. Artur Kowalczyk, Polska Zachwyca

To świetnie przygotowany ośrodek koło Krynicy-Zdroju i przez cały rok oferuje mnóstwo atrakcji. Zimą Jaworzyna Krynicka kusi ośmioma wyciągami i koleją gondolową. Zaplecze gastronomiczne i noclegowe także jest bogate. Warto choć raz pojechać tam na narty, gdy leży śnieg.

Szklarska Poręba

szklarska poręba zimą
Szklarska Poręba zimą prezentuje się pięknie. Fot. Shutterstock

Szklarska Poręba to znana miejscowość wśród narciarzy, w szczególności biegowych. A to ze względu na najwyżej położoną dzielnicę miasta, czyli Jakuszyce. Warto tam pojechać na biegówki, nawet jeśli jest się początkującym, bo trasy są świetnie przygotowane. Którą trasę wybrać? Pomożemy!

Czytaj więcej: Jakuszyce – najlepsze miejsce na biegówki

Zakopane

dwie dziewczynki na trasie narciarskiej zakopane
Zakopane to piękny kurort narciarski, choć często zatłoczony. Fot. Shutterstock

Zakopane ma swoje plusy i minusy. Zaczynając od tych drugich, wiele osób omija to miasto ze względu na tłumy turystów, a zarazem brak spokoju. Do plusów należy zaliczyć szeroką ofertę dla narciarzy: wyciągi, trasy, ośrodki narciarskie i wypożyczalnie można znaleźć na każdym kroku.

Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska. Fot. mkos83, Shutterstock

To Zakopane nazywane jest zimową stolicą Polski, ale czasami niektórzy określają tak Białkę Tatrzańską. Znajduje się tu wiele tras narciarskich oraz szkółek, dlatego jest to miejsce idealne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Miejsce to często wybierają także rodziny z dziećmi, m.in. ze względu na szeroką ofertę hotelową z aquaparkiem.

Sienna

sienna czarna góra dolnośląskie
Sienna, Czarna Góra. Śnieżnicki Park Krajobrazowy. Fot. Shutterstock

Sienna na Dolnym Śląsku to niewielka miejscowość na Dolnym Śląsku, w pobliżu której znajduje się ośrodek narciarski Czarna Góra. By tam trafić, należy kierować się do Ziemi Kłodzkiej, a następnie w okolice Śnieżnika, do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Czarna Góra to prężnie działający ośrodek, jeden z największych w województwie.

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE