Półwysep Helski cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników plażowania, smażonej rybki i wieczornych spacerów o zachodzie słońca. Wydawać by się mogło, że te nadmorskie miejscowości niczym nie różnią się od innych polskich kurortów. Hel, Jastarnia, Jurata, Kuźnica i Chałupy mają jednak swój wyjątkowy klimat, który pozwoli Wam przeżyć piękne chwile. Atrakcje Półwyspu Helskiego są unikatowe i nie ma ich nigdzie indziej.

1Przejść pieszo Zatokę Pucką

Marsz Śledzia, fot. www.marszsledzia.pl

Marsz śledzia to impreza, podczas której 100 śmiałków pokonuje pieszo Zatokę Pucką od Kuźnicy aż do Rewy. Chętnych jest tak wielu, że zapisy rozpoczynaj się już pół roku przed planowanym terminem marszu.

Legenda głosi, że pomysł zrodził się z opowieści mieszkańców, którzy dawniej pokonywali zatokę by skrócić sobie drogę do kościoła lub na targ w Gdyni. W dawnych opowieściach mowa także o misjonarzach „unoszących się” na wodzie, którzy docierali do mieszkańców półwyspu. W rzeczywistości ich łodzie grzęzły na mieliźnie, a oni sami docierali do brzegu brodząc w płytkiej wodzie.

Pierwsza edycja Marszu Śledzia odbyła się w 2002 roku i uczestniczyły w niej 4 osoby. Od tego czasu chętnych na tą nieszablonową przeprawę przybywa z roku na rok. Już w ten weekend, w sobotę 19 sierpnia, możecie zobaczyć to wyjątkowe wydarzenie.

Poprzedni