Przemyśl to jedno z trzech największych miast na Podkarpaciu, które zaskoczy Was różnorodnością zabytków i urokliwym położeniem. To otoczone górami i ciągnącymi się wodami Sanu miejsce, to miasto dzielnego wojaka Szwejka i dawna siedziba króla Kazimierza Wielkiego. Przemyśl atrakcje ma dla każdego, od zamku, który robi spore wrażenie po forty, twierdzę, oryginalne muzea i zabytkowe kościoły. Zobaczcie jak tu pięknie!

1Rynek w Przemyślu

Rynek w Przemyślu to miejsce bardzo oryginalne i wyróżniające się na tle innych punktów reprezentacyjnych w Polsce. Przede wszystkim jest on pochylony, ale niespotykane jest także to, że znajdują się na nim drzewa. Rynek w Przemyślu powstał w II połowie XIV wieku i do dzisiaj zachowały się trzy pierzeje Rynku. Pierzeja zachodnia, na przełomie XVIII i XIX wieku została zburzona przez Austriaków, którzy powiększyli go i wykorzystywali na parady wojskowe.

Przemyski rynek, oprócz zabytkowych kamienic i ratusza, kojarzycie z pewnością jeszcze z dwiema atrakcjami. Pierwszą z nich jest fontanna z niedźwiedzicą i niedźwiadkami, która znajduje się w centralnej części rynku. Niedźwiedzia znajdziemy także w herbie Przemyśla. Według legendy, założyciel miasta, książę Przemysław, w czasie łowów na jednym ze wzgórz ujrzał niedźwiedzia i zrozumiał, że to właśnie tu ma założyć gród. Drugim symbolem miasta, znajdującym się na rynku, jest pomnik dzielnego wojaka Szwejka, który jest bardzo lubianą w Przemyślu postacią. Jeśli Wy również darzycie sympatią tego walecznego żołnierza, odpocznijcie obok niego na ławeczce i cieszcie się widokiem na malowniczy rynek w Przemyślu.

Poprzedni
Poprzedni artykułGdzie na grzyby – i czy już rosną? (MAPA)
Następny artykułHistoryczne miejsca w Polsce, które musicie odwiedzić z dziećmi (Top 19)
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here