Podróżowanie z dziećmi to doskonała okazja, aby pobudzić ich ciekawość świata i sprawić, żeby wiedza nie była tylko suchym faktem. Polska historia to niezwykłe bogactwo, które warto poznawać od najmłodszych lat. Odkryjcie ze swoimi dziećmi historyczne miejsca w Polsce, które nie tylko je zaciekawią, ale również sprawią, że będą chciały dowiedzieć się jeszcze więcej. Przedstawiamy Wam najciekawsze, nieraz oryginalne, miejsca w każdym województwie, które musicie odwiedzić ze swoimi pociechami!

1Złoty Stok Kopalnia Złota – dolnośląskie

Kopalnia Złota Złoty Stok. Fot. Shutterstock

Historia górnictwa na ziemiach polskich jest bardzo długa i bogata. Na Dolnym Śląsku znajdziemy wspaniałe miejsce, które zainteresuje dzieci oraz dorosłych i skłoni do zgłębienia wiedzy na ten temat. Złoty Stok to najstarszy ośrodek górniczo-hutniczy w Polsce. Przez 700 lat eksploatacji wydobyto stąd 16 ton czystego złota. Ślady eksploatacji pierwszych złóż sięgają X wieku.

Obecnie, oprócz znajdującego się tu Muzeum Kopalni Złota, podziwiać możecie największy w Europie podziemny wodospad. Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji, dzięki którym ani przez chwilę nie będą się nudzić. Na młodych odkrywców czeka płukanie złota, stare mapy i narzędzia górnicze oraz przygoda podczas przejażdżki podziemną kolejką. Dodatkowe atrakcje dla najmłodszych znajdują się także na powierzchni, gdzie stworzono Średniowieczny Park Techniki. Średniowieczna Osada Górnicza pokazuje historię wydobywania złota od X wieku.

Zobaczcie także: Złoty Stok – kopalnia złota i podziemny wodospad.

Poprzedni
Poprzedni artykułPrzemyśl – atrakcje miasta wojaka Szwejka (Top 15). Nr 11 nie znajdziecie nigdzie indziej!
Następny artykułNajlepsze kierunki na jesienny urlop w Polsce – od morza po góry
blank
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here