Strona głównaTop 10Sopot – atrakcje nadmorskiego uzdrowiska

Sopot – atrakcje nadmorskiego uzdrowiska

Sopot to nie tylko znany nadmorski kurort, ale też miejscowość uzdrowiskowa. To najmniejsze miasto na prawach powiatu w Polsce uznane jest za jedno z najlepszych do życia w kraju. Jesteście ciekawi jakie Sopot atrakcje kryje przez cały rok? Zestawiliśmy najpopularniejsze w jednym miejscu.

Sopockie molo

sopot atrakcje sopockie molo
Sopot atrakcje – najsłynniejsze molo w Polsce. Fot. Shutterstock

Molo w Sopocie jest nie tylko najsłynniejsze w tym rejonie wybrzeża, ale wręcz najbardziej rozpoznawalne w całej Polsce. To najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim, które mierzy około pół kilometra długości. Powstało w 1928 roku i wraz z sąsiadującym z nim Skwerem Kuracyjnym stanowi wizytówkę Sopotu. Podczas spaceru po deptaku podziwiać można m.in. słynny Grand Hotel, port morski Gdańsk oraz Kępę Redłowską.

Fontanna Mololo

fontanna mololo atrakcja sopotu
Sopot atrakcje – fontanna Mololo. Fot. Shutterstock

Wyremontowana w 2012 roku fontanna Mololo to prawdziwa wizytówka miasta. Jest ona pięknie oświetlana w rytm muzyki. Latem odbywają się tu także pokazy o nazwie Mololo, które łączą w sobie teatr uliczny, literaturę, muzykę i taniec. Fontanna znajduje się blisko mola.

Sopot atrakcje – Krzywy domek

krzywy domek w sopocie sopot atrakcje
Krzywy domek w Sopocie. Nie, to nie złudzenie optyczne. Fot. Shutterstock

Na głównej ulicy Sopotu: Bohaterów Monte Cassino 53, znajduje się najdziwniejsza atrakcja Trójmiasta. Krzywy Domek powstał w 2004 r., a inspiracją do jego budowy były bajkowe rysunki Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga oraz projekty Gaudiego. Budynek swoim wyglądem idealnie wkomponował się w zabudowę słynnego deptaka na Monciaku.

Dom zdrojowy w Sopocie

Sopot atrakcje – dom zdrojowy
Sopot atrakcje – dom zdrojowy. Fot. Łukasz Janyst, Shutterstock

Dom Zdrojowy w Sopocie to dziś wielofunkcyjny budynek usługowy ze spa, restauracjami i pasażem handlowym. Pierwszy gmach postawiono w 1824 r. i przebudowano w 1979 oraz 1909 roku. Niegdyś znajdowała się w środku sala balowa i pokoje hotelowe, a luksusowe restauracje i kasyno. Po najeździe Armii Czerwonej w 1945 r. budynku nigdy nie odbudowano. Obecna konstrukcja nosi nazwę czwarty Dom Zdrojowy. Budowa rozpoczęła się w 2006 r., a kształtem gmach nawiązuje do poprzedniego.

Opera Leśna w Sopocie

Sopot atrakcje – Opera Leśna
Sopot atrakcje – Opera Leśna. Fot. Wikipedia.es, Taiyo Europe, CC BY-SA 4.0

Artyści marzą aby tu wystąpić, widzowie by spotkać największe gwiazdy światowej sceny muzycznej. Opera Leśna w Sopocie gościła już niejednego wykonawcę. W Sopocie w Lasach Oliwskich znajduje się amfiteatr, który od ponad 100 lat jest symbolem miasta. Powstał w 1909 roku i od razu zasłynął jako obiekt posiadający wyjątkową akustykę, zachwycający leśnym otoczeniem i bliskością natury. Opera Leśna została wybudowana jako część Teatru Miejskiego, dlatego przed I Wojną Światową odbywały się tu jedynie spektakle teatralne.

Czytaj więcej: Opera Leśna w Sopocie w Przewodniku Polska Zachwyca.

Plaża w Sopocie

Sopot atrakcje – plaża w sopocie z drona
Sopot atrakcje – plaża. Fot. Łukasz Janyst, Shutterstock

Po oglądaniu zabytków warto wybrać się na plażę w Sopocie. Jest szeroka, piaszczysta i łatwo dostępna. Być może nie należy do najmniej zatłoczonych w Polsce, ale z pewnością ma swój urok. Nie można tu narzekać na ofertę gastronomiczną – jest bardzo szeroka.

Skwer Kuracyjny w Sopocie

sopot atrakcje miasto z drona
Tak pięknie Sopot prezentuje się z drona. Fot. Łukasz Janyst, Shutterstock

Skwer Kuracyjny to miejsce spacerowe, które znajdziemy na sopockim nabrzeżu. Tu właśnie zaczyna się molo. Skwer został gruntownie przebudowany w latach 1927-28. Wtedy także przedłużono molo z 315 m długości do obecnych 511 m i był to największy remont w historii mola z okazji 25-lecia Sopotu i stulecia budowy pomostu.

Muzeum Sopotu

molo w Sopocie
Jeśli chcesz jakie Sopot atrakcje ma w zanadrzu, zajrzyj do Muzeum Sopotu. Fot. molo w Sopocie, Shutterstock

Darmowe atrakcje Trójmiasta to przede wszystkim muzea. W nich poznacie między innymi historię miast wchodzących w skład aglomeracji. Muzeum Sopotu, które mieści się przy ulicy Księcia Józefa Poniatowskiego 8 za darmo można odwiedzić w niedzielę. Można tu podziwiać wystawy stałe, czasowe a nawet plenerowe. Odwiedziny w Muzeum Sopotu dają nam możliwość poznania historii ludzi związanych z miastem, a także poznania jego historii i prześledzenia kierunków rozwoju tego nadmorskiego kurortu.

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE