Chcecie uniknąć tłumów w Zakopanem albo macie za daleko w Bieszczady? Wiedzcie, że Karpacz atrakcje ma wcale nie gorsze. To idealny przystanek w Karkonoszach z mnóstwem tras turystycznych, atrakcji dla dzieci i ciekawych miejsc.

1Muzeum Zabawek

Karpacz atrakcje – Muzeum Zabawek. Fot. muzeumzabawek.pl

Muzeum Zabawek w Karpaczu mieści się w budynku byłego dworca kolejowego i przyciąga wielu turystów, głównie rodziny z dziećmi. Zabawki zgromadzone w muzeum pamiętają ubiegły wiek, dlatego odwiedziny ucieszą nie tylko najmłodszych, ale także rodziców.

Zbiory przez lata gromadził Henryk Tomaszewski, twórca Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Odwiedził go niegdyś przyjaciel, dramaturg Tadeusz Różewicz. Zachował się po tym wiersz „W gościnie u Henryka Tomaszewskiego w Muzeum Zabawek”. Obaj wielcy artyści spoczęli na cmentarzu przy świątyni Wang w Karpaczu.

Od 1995 r. eksponaty stanowią rozsławiające Karpacz atrakcje – można je oglądać przy ul. Kolejowej 3. Bilety normalne kupimy za 12 zł, a ulgowe za 6 zł.

Poprzedni
Poprzedni artykułŚwieradów-Zdrój – miasto budzącego się życia
Następny artykułSopot – atrakcje nadmorskiego uzdrowiska
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here