Strona głównaTop 10Święta w Warszawie – 6,5 pomysłu jak je spędzić

Święta w Warszawie – 6,5 pomysłu jak je spędzić

Jeśli nie jesteście miłośnikami wielogodzinnego siedzenia przy stole z pewnością przyjdzie czas na szukanie alternatyw od długich rozmów nad śledziem i schabem ze śliwką. Święta w Warszawie można spędzić na wiele różnych sposobów. Mamy również kilka ciekawych propozycji na gorącą, sylwestrową noc.

Zimowy Narodowy

święta w Warszawie
Łyżwy to frajda dla całej rodziny, fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Zimowy Narodowy to propozycja dla osób, które lubią spędzać czas aktywnie. Można tu nie tylko pojeździć na łyżwach (do dyspozycji są dwa lodowiska), ale również skorzystać z górki lodowej, pograć w curling czy potańczyć w ramach disco lodowisko. W okresie świątecznym lodowisko jest otwarte – aktualne godziny należy sprawdzać na stronie internetowej.

Spacer śladami warszawskiej iluminacji

święta w Warszawie
Stare miasto w Warszawie w świątecznej odsłonie, fot. Shutterstock

Co roku tysiące dekoracji pojawia się na ulicach Warszawy w ramach świątecznej iluminacji. Dzięki nim święta w Warszawie stają się jeszcze piękniejsze. Bogate girlandy, lampki i choinki pojawiają się na ulicach stolicy na początku grudnia. Pięknie oświetlone jest m.in. Stare Miasto, Nowy Świat, Łazienki Królewskie oraz Wilanów. Warto wybrać się wieczorem na spacer ulicami Warszawy i podziwiać wyjątkowe świąteczne dekoracje.

Kino, koncert lub wspólne kolędowanie

święta w Warszawie
Koncert lub spektakl to doskonały pomysł na spędzenie czasu z rodziną, fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

W okresie świąt Bożego Narodzenia organizowanych jest wiele koncertów. Można wziąć udział np. we wspólnym kolędowaniu. Warto śledzić wydarzenia w najbliższej okolicy, m.in w domach kultury oraz szkołach. Boże Narodzenie to również doskonały czas na nadrobienie zaległości w teatrze. W drugi dzień świąt większość teatrów wystawia spektakle, w których może wziąć udział cała rodzina. Także kina są otwarte w tym dniu i kuszą premierami filmowymi.

Święta w Warszawie – szopki bożonarodzeniowe

święta w Warszawie
Żywe szopki to atrakcja dla najmłodszych, fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Święta w Warszawie to doskonały czas na wybranie się na wycieczkę śladami szopek. W wielu kościołach można podziwiać przepiękne instalacje świąteczne, których atrakcją są żywe zwierzęta. To szczególnie ciekawa atrakcja dla najmłodszych. Co roku żywą szopkę można podziwiać można m.in. przed kampusem UKSW przy ul. Dewajtis. Tam spotkacie sympatycznego osiołka. Żywe szopki można spotkać w różnych dzielnicach Warszawy. W zeszłym roku m.in. na Pradze, Woli czy Lasku Bielańskim.

Sylwester w stolicy

święta w Warszawie
Panorama Warszawy. Fot. Shutterstock

Święta w Warszawie już zaplanowane? Czas zastanowić się co robić w najważniejszą noc w roku. Nowy Rok można przywitać na wiele sposobów. Jeśli nie zdecydowaliście się na bal czy domówkę, można miło spędzić sylwestra w teatrze, na koncercie czy w kinie. Jest sporo ciekawych opcji do wyboru. Można wybrać się do kina Luna, albo na sylwestrowe party w SPATiFie. Na scenie teatru 6. Piętro odbędzie się wieczór Sylwestrowy: Sinatra 100. W teatrze Ateneum będzie można posłuchać koncertu sylwestrowego: Misja Młynarski. Filharmonia Narodowa zagra uroczysty koncert sylwestrowy. Wielka Gala Sylwestrowa odbędzie się także w Teatrze Wielkim i Operze Narodowej. W Teatrze Polskim zagrany zostanie sylwestrowy spektakl „Wiśniowy sad”. Na scenie Relax natomiast zobaczycie spektakl „Dobrze się kłamie”. W Teatrze Polonia zagrane zostaną „Cwaniary”, a w OCH-Teatrze „Słoneczni chłopcy”. A wszystko to w tę jedną, szczególną, sylwestrową noc. Rezerwujcie bilety póki czas.

Sylwester inaczej

święta w Warszawie
Fajerwerki. Fot. Shutterstock

Warszawa oferuje również alternatywne sposoby na przywitanie Nowego Roku. Jeśli imprezy w domu lub pod gołym niebem są nie dla Was warto się rozejrzeć za inną propozycją. Powoli pojawiają się już ciekawe propozycje. Możecie wejść w 2022 rok m.in podczas maratonu filmowego, spektaklu w teatrze albo na antysylwestrze podczas, którego zabronione jest składanie życzeń czy picie szampana.

Bieg Mikołajów

święta w Warszawie
Bieg w stroju św. Mikołaja? Czemu nie!, fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Warszawski Bieg Mikołajów to nie do końca propozycja na święta w Warszawie, ponieważ odbędzie się już 11 grudnia. Jeśli jednak chcecie rozpocząć przygotowania do świąt z przytupem i pozytywną energią, warto wybrać się na to wydarzenie. Bieg odbywa się na torze wyścigów konnych Służewiec. Uczestnicy mają do pokonania dystans 10 kilometrów, który odpowiada czterem okrążeniom toru wyścigowego. Oczywiście jest to bieg w szczytnym celu – każdy kilometr to złotówka przekazana dla potrzebujących.

Bieg Mikołajów jest jest naszą połowiczną propozycją na spędzenie świąt w Warszawie, ponieważ odbywa się znacznie wcześniej niż inne wydarzenia.

Milena Goc
Milena Goc
Jej pasją są podróże. Chętnie pomaga spełniać innym ich podróżnicze marzenia. Kocha koty, niskobudżetowe wyjazdy i czytanie książek. W Polsce najbardziej zachwyca ją różnorodność i przepyszna kuchnia.

NAJPOPULARNIEJSZE