Nie wszystkie muzea w Warszawie wymagają zakupu biletu wstępu. Jeśli dobrze zaplanujecie swoją wizytę za darmo możecie wejść do większości muzeów. Dziś prezentujemy największe i najciekawsze muzea w Warszawie, które odwiedzicie bezpłatnie w wybrane dni.

1. Muzeum Wojska Polskiego

blank
W Muzeum Wojska Polskiego możecie obejrzeć m.in zabytkowe mundury.  Fot. Pixabay

W zbiorach muzeum znajduje się ponad 250 tysięcy eksponatów o tematyce wojskowo-historycznej. W Muzeum Wojska Polskiego będziecie mogli obejrzeć m.in zbiory broni palnej i siecznej a także umundurowanie i oporządzenie żołnierskie. Muzeum można zwiedzać bezpłatnie w czwartki od 10 do 16.

Muzeum Wojska Polskiego, Aleje Jerozolimskie 3.

2. Muzeum Narodowe

blank
W Muzeum Narodowym obejrzycie wiele dział sztuki polskiej i zagranicznej. Fot. Pixabay

Muzeum Narodowe istnieje od 1862 roku i jest jednym z najstarszych muzeów sztuki w Polsce. W zbiorach znajduje się ok. 830 tysięcy eksponatów, które obejmują m.in malarstwo, rzeźbę, rysunki, numizmaty. Muzeum Narodowe odwiedzicie bezpłatnie we wtorki między 10 a 18.

Muzeum Narodowe, Aleje Jerozolimskie 3.

3. Muzeum Powstania Warszawskiego

blank
Muzeum Powstania Warszawskiego istnieje już 13 lat. Fot. Pixabay

Muzeum Powstania Warszawskiego to niezwykłe miejsce, które w bardzo spójny i ciekawy sposób połączyło historię z nowoczesnością. Współczesne środki prezentacji budują niezwykły klimat poprzez wizualizację i dźwięk. Muzeum Powstania Warszawskiego można odwiedzić bezpłatnie w poniedziałki w godzinach 10-18.

Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79.

4. Zamek Królewski

blank
Zamek Królewski w Warszawie. Fot. Shutterstock

Zamek Królewski można odwiedzić bezpłatnie w środę. Zwiedzanie jest możliwe od 11 do 18. Bogate zbiory muzeum obejmują obrazy, rzeźby, meble, ceramikę, tkaniny oraz broń i uzbrojenie.

Zamek Królewski, Plan Zamkowy 4.

5. Stacja Muzeum (Muzeum Kolejnictwa)

blank
W Muzeum Kolejnictwa obejrzycie wyjątkowe eksponaty. Fot. Pixabay

Siedzibą muzeum jest dawny dworzec kolejowy Warszawa Główna Osobowa. Stacja Muzeum przejęła zbiory po zamkniętym w marcu 2016 roku Muzeum Kolejnictwa. Obecna siedziba jest miejscem tymczasowym, docelowo muzeum ma się znajdować na warszawskich Odolanach. Zbiory muzeum przedstawione są w czterech salach wystawowych oraz na ekspozycji zewnętrznej. Muzeum bezpłatnie można odwiedzić w poniedziałki od 10 do 18.

Stacja Muzeum, ul. Towarowa 3.

6. Muzeum Łazienki Królewskie

blank
Łazienki Królewskie w Warszawie. Fot. Pixabay.

W ramach darmowego wstępu w Łazienkach Królewskich możecie odwiedzić Starą Oranżerię oraz Pałac na Wyspie, który funkcjonuje jako muzeum dzięki Stanisławowi Augustowi. To właśnie on przekształcił Pałac w Willę – Muzeum. Wnętrza Starej Oranżerii i Pałacu na Wyspie obejrzycie bezpłatnie w piątki od 10 do 16.30.

Łazienki Królewskie, ul. Agrykoli 1.

Poprzedni artykułWrocławskie krasnale – znajdziesz wszystkie?
Następny artykułTrójkątny rynek w Łowiczu – jedyny taki w Polsce
blank
Jej pasją są podróże. Chętnie pomaga spełniać innym ich podróżnicze marzenia. Kocha koty, niskobudżetowe wyjazdy i czytanie książek. W Polsce najbardziej zachwyca ją różnorodność i przepyszna kuchnia.