Toruń to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Przyjeżdżają tu zarówno Polacy jak i turyści z całego świata, aby zobaczyć to wyjątkowe miejsce. Miasto to kojarzy się głównie z Mikołajem Kopernikiem, zakonem krzyżackim oraz… piernikami. Jeśli nie wiecie, które znane na cały Toruń atrakcje warto zobaczyć – przygotowaliśmy top 10.

1Pomnik Mikołaja Kopernika

Pomnik Mikołaja Kopernika fot. Shutterstock

To właśnie w Toruniu, 19 lutego 1473 roku urodził się Mikołaj Kopernik. Nic więc dziwnego, że to właśnie od pomnika najsłynniejszego polskiego astronoma warto rozpocząć swoją podróż po Toruniu. Znajduje się on na Rynku Staromiejskim od 1853 roku co czyni go drugim najstarszym w Polsce pomnikiem Mikołaja Kopernika. Posąg mierzy 2,6 metra wysokości i stał się symbolem miasta. Turyści pierwsze kroki kierują właśnie tu, a miejscowi pod pomnikiem umawiają się na spotkania ze znajomymi. Mikołaj Kopernik dumnie spogląda w dół na centrum miasta i odwiedzających go ludzi.

Poprzedni
Poprzedni artykułSolina – oaza spokoju w Bieszczadach
Następny artykułKopalnia Guido – ciekawa i tańsza niż Wieliczka
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.