Podróżując po Polsce można zawędrować w nieznane wcześniej zakątki i odkryć ciekawe budynki. Niektóre z nich to prawdziwe perełki architektury. Wiemy, że bardzo lubicie pałace, więc przygotowaliśmy zestawienie 11 pięknych posiadłości poza utartym szlakiem.

1Pałac w Kopicach

pałac w kopicach
Pałac w Kopicach, opolskie. Fot. Shutterstock. Zdjęcie zajawkowe: także pałac w Kopicach

Ten przepiękny pałac w ruinie pochodzi z XIX wieku i znajduje się w woj. opolskim. Kiedyś tymi ziemiami władały rody szlacheckie, a ruina jest częścią zabytkowego zespołu, w skład którego wchodzi także park, kaplica grobowa Schaffgotschów i folwark. Pałac był kilkukrotnie wystawiany na sprzedaż za kilka milionów złotych. W 2017 r. kupiła go spółka, która miała zamiar stworzyć tutaj muzeum pałacowe i odnowić park w ciągu 7 lat.

Poprzedni
Poprzedni artykuł9 sposobów podróżowania po Polsce, które nie przyszły Ci do głowy
Następny artykułFabryka Schindlera – muzeum, które musisz odwiedzić choć raz w życiu
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here