Strona głównaCiekawostkiGitarowy rekord Guinnessa we Wrocławiu pobity (FILM). Co zwiedzić w tym mieście na majówkę?

Gitarowy rekord Guinnessa we Wrocławiu pobity (FILM). Co zwiedzić w tym mieście na majówkę?

Wystarczyły 7423 gitary, by Gitarowy Rekord Guinnessa został pobity i w tym roku! Gitarzyści nie zawiedli i zgromadzili się na Rynku we Wrocławiu na siedemnastym już z kolei biciu rekordu. To dla nas dobry pretekst by podpowiedzieć, co w tym mieście zwiedzić na majówkę.

Rekord pobity!

Gitarowy Rekord Guinnessa. Fot. Przemek Pietrak, CC BY-SA 3.0

Wrocław jest niesamowity! Gitarowy Rekord Guinnessa został pobity na Rynku i w tym roku! Aż 7423 gitarzystów zarejestrowało się i zagrało wspólnie utwór Hey Joe w 2019 roku! Gitarzyści już powoli nie mieszczą się przed sceną i niemal całe zachodnia i południowa pierzeja Rynku są zajęte, co bardzo nas cieszy!

Pomysł na bicie rekordu we Wrocławiu zrodził się 17 lat temu. To fantastyczna tradycja i mamy nadzieję na rychłe 10 tysięcy gitar.

Gitarowy Rekord Guinnessa umieścił relację live z tego wydarzenia. (Bicie rekordu i piosenka Hey Joe od 3:22:17).

Co można robić we Wrocławiu na majówkę?

Jeśli jesteście we Wrocławiu na majówkę, można przy okazji zwiedzić wiele miejsc, gdzie organizowane są ciekawe wydarzenia!

  • Do 5 maja będą wieczorami trwały koncerty na Wyspie Słodowej: wystarczy się przejść. Jest też kino na Słodowej (o godz. 21 do 5 maja włącznie). Na przykład 5 maja grają Miłość w Paryżu Woddy’ego Allena.
  • Wielkie otwarcie sezonu na Partynicach! Jak co roku na majówkę na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych. Dokładnie 5 maja, pierwsza gonitwa o 15:45 (wstęp wolny).
WTWK Partynice to idealne miejsce na majówkę
  • Coroczna 3-majówka na Pergoli przy Hali Ludowej (Stulecia), czyli koncerty i koncerty! W tym roku m.in. Coma, Nocny Kochanek i Tarja Turunen.
  • Czynne są Aquapark Wrocław, ZOO Wrocław, ogród botaniczny a także Ogród Japoński.

Darmowe atrakcje Wrocławia!

Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Fot. Łukasz Stefański, Shutterstock

Jeśli macie ochotę pozwiedzać Wrocław za darmo, także jest taka możliwość! Za niektóre atrakcje wcale nie trzeba płacić, a są niezwykle interesujące.

Pięknie położona stolica Dolnego Śląska ma wiele uroczych tras spacerowych nad Odrą, muzeów, które można odwiedzić bezpłatnie, a także zabytków do podziwiania.

Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Czytaj więcej: Darmowe atrakcje Wrocławia

A może wokół Wrocławia?

Zamek Sobótka Górka
Zamek Sobótka Górka. Fot. Shutterstock

Można także wyjechać z Wrocławia na weekend i będzie to ciekawa opcja. W te miejsca warto pojechać o każdej porze roku. Oto 11 pomysłów, gdzie wybrać się na majówkę czy weekend z Wrocławia.

Czytaj więcej: Gdzie jechać na weekend z Wrocławia

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE