Które miejsca w Polsce kryją historie ciekawych.. zbrodni? Dziś przeniesiemy się w nieco mroczne czasy i przytoczymy Wam kilka mrożących krew w żyłach opowieści z dawnej Polski. Choć powinniśmy powiedzieć: z Dolnego Śląska i reszty Polski. Zaintrygowani?

1Afera grabarzy z Frankenstein, czyli co kryją Ząbkowice Śląskie…

Kadr z filmu Frankenstein z 1931 r. Historia potwora ma swój początek w Polsce, w Ząbkowicach Śląskich

Tajemnicza choroba panująca w mieście Frankenstein, znikające ciała i gang grabarzy… Brzmi jak historia rodem z powieści fantasy? To się wydarzyło, w dodatku Frankenstein to miasto w Polsce! To po prostu Ząbkowice Śląskie na Dolnym Śląsku.

W 1606 r. miasto żyło aferą, która prawdopodobnie zainspirowała Mary Shelley do napisania książki o przygodach szalonego doktora ożywiającego potwora ze szczątków zmarłych, doktora Frankensteina.

We wspomnianym 1606 r. oskarżono sześciu mężczyzn i dwie kobiety o sprowadzenie zarazy. Cała ósemka była grabarzami we Frankenstein. Okazało się, że ze zwłok wykonywali trujący proszek, który następnie rozsypywali na progach domów, a ich motywacja do dziś pozostaje zagadkowa…

Czytaj więcej: Ząbkowice Śląskie – atrakcje miasta Frankenstein. Lepiej usiądźcie!

Poprzedni
Poprzedni artykułGitarowy rekord Guinnessa we Wrocławiu pobity (FILM). Co zwiedzić w tym mieście na majówkę?
Następny artykułNajpiękniejsze górskie jeziora w Polsce (Top 7)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here