Ilu turystów zostaje w Polsce na dłużej niż jeden dzień i korzysta z noclegu? Skąd pochodzą? Dane na ten temat zebrał GUS. Okazuje się, że najczęściej rodzimą turystykę wybieramy my sami, Polacy. Jakie nacje są na kolejnych miejscach? Co zwiedzają obcokrajowcy? Oto nasz raport.

1Najczęstsi turyści? To my sami

Główną grupę turystów wykupujących noclegi w Polsce stanowimy my sami. Fot. Shutterstock

Nie ulega wątpliwości, że największą bazę turystów wykupujących noclegi w Polsce stanowią sami Polacy. W pierwszej połowie tego roku w obiektach liczących powyżej 10 łóżek nocowali głównie Polacy. Było to 18,3 mln turystów krajowych i 4,8 mln turystów zagranicznych.

Te liczby rosną. W analogicznym okresie ubiegłego roku, Polaków wykupujących noclegi w polskich hotelach, pensjonatach i innych obiektach było 17,2 mln. Dla porównania turystów zagranicznych też było mniej: 4,6 mln.

Liczba turystów to jednak nie to samo co liczba noclegów. Od stycznia do sierpnia tego roku udzielono w Polsce w różnych obiektach 63,2 mln noclegów. Rok wcześniej było to 59,8 mln noclegów.

Poprzedni
Poprzedni artykułRudawy Janowickie – w tym widoku się zakochasz
Następny artykułNajsmaczniejsze festiwale kulinarne w Polsce. Poleci Ci ślinka! (Top 9)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here