Dziecko chce jechać do lunaparku, a Wy, dorośli, pragniecie zobaczyć ciekawy zamek? Czasami trzeba w życiu pójść na kompromis. Na szczęście w Polsce nie brakuje atrakcji idealnych i dla dorosłych, i dla dzieci. Tam na pewno nie będziecie się nudzić, oto nasze Top 5!

1Alpakarium

alpakarium
Przyjazne alpaki można pomiziać! Fot. Alpakarium

Uwielbiamy alpaki! W Polsce mamy miejsce niezwykłe, ciepłe i jedyne w swoim rodzaju w którym można poczuć się jak w alpakowym raju wyściełanym runem tych uroczych zwierząt.

Alpaki wyglądają komicznie,ale potrafią być dostojne i ciekawskie. W Alpakarium woła się je po imieniu. Każda ma swoją historię, cechy charakteru i odmienną aparycję. W Alpakarium możemy zobaczyć hodowlę alpak, przespać się w pensjonacie, a także poznać tajniki przędzenia z wełny alpaki.

Zwierzątka są przyjazne, niektóre nawet dadzą się przytulić. Dzieciom na pewno się spodobają, a i dla dorosłych to miejsce jest po prostu idyllą.

Podobnym miejscem jest hodowla alpak Coniraya z ośrodkiem jeździeckim.

Poprzedni
Poprzedni artykułPolskie zabytkowe browary – które można zwiedzać? (Top 7)
Następny artykułRudawy Janowickie – w tym widoku się zakochasz
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here