Strona głównaTop 10Polskie miasta najczęściej odwiedzane przez zagranicznych turystów (Top 10)

Polskie miasta najczęściej odwiedzane przez zagranicznych turystów (Top 10)

Myślicie najczęściej odwiedzane miasto w Polsce, mówicie Kraków…i jesteście w błędzie! To zestawienie może nieźle zaskoczyć. Nie tylko pozycja dawnej stolicy Polski może Was wprowadzić w konsternację. Miejsce czwarte zadziwi Was pewnie równie mocno jak redaktorów Polska Zachwyca. Sprawdźcie jaki cel podróży obierają zagraniczni turyści.  Przedstawiamy najczęściej odwiedzane miasta w Polsce.

Lublin

najczęściej odwiedzane miasta w Polsce – Lublin
Zamek w Lublinie. Fot. Russian Lytvin, Shutterstock

Na miejscu dziesiątym wśród najczęściej odwiedzanych miast znalazł się Lublin. Turystów zachwycają flagowe atrakcje, takie jak zamek czy piękne Stare Miasto, ale również te, których ciężko szukać w przewodnikach. Obecnie do Lublina przyjeżdża około dwóch procent zagranicznych turystów, a zainteresowanie jednym z największych polskich miast stale rośnie.

Czytaj również: Zakątki Lublina – 11 miejsc spoza przewodnika

Bydgoszcz

bydgoszcz rzeźba brda
Bydgoszcz. Fot. Vitalijus Satilovskis, Shutterstock

Bydgoszcz dzięki swojemu położeniu odnosiła ogromne sukcesy gospodarcze. Handel rzeczny sprawiał, że miasto bogaciło się i rozbudowywało. Głównym towarem eksportowym były wyroby garncarskie oraz piwo bydgoskie. Dziś Bydgoszcz stawia na turystykę i przyciąga turystów bogatą ofertą kulturalną. Odbywają się tu takie festiwale jak Ster na Bydgoszcz, Mistrzostwa Świata w Przechodzeniu przez Rzekę, Bydgoski Festiwal Muzyczny czy Bydgoszcz Jazz Festival.

Najczęściej odwiedzane miasta w Polsce – Łódź

łódź manufaktura
Manufaktura w Łodzi. Fot. Grzegorz Czapski, Shutterstock

Łódź jest trzecim największym miastem w Polsce pod względem ludności. Często nazywa się ją polską stolicą filmu. Nie należy również zapominać o bogatej przemysłowej historii tego miasta. Wszystko to składa się na niepowtarzalny klimat, który koniecznie trzeba poczuć. Różnorodność łódzkich atrakcji zadowoli nawet tych najbardziej wymagających. Do polskiej stolicy filmu przyjeżdża około trzech proc. zagranicznych turystów.

Czytaj również: Łódź – atrakcje polskiej stolicy filmu

Rzeszów

najczęściej odwiedzane miasta w Polsce – rzeszów
Rzeszów. Fot. Shutterstock

Rzeszów jest dużym zaskoczeniem tego rankingu. Stolica województwa podkarpackiego jest zdecydowanie niedoceniana przez Polaków. Mimo to turyści z zagranicy dostrzegli w Rzeszowie piękno i przyjeżdżają tu chętniej niż do Torunia, Sopotu czy Szczecina. Jakie atrakcje najchętniej odwiedzają turyści z zagranicy? Dużym zainteresowaniem cieszy się bardzo ciekawa podziemna trasa turystyczna oraz renesansowy zamek.

Poznań

poznań starówka
Poznań. Fot. Shutterstock

Kolorowy Poznań również skradł serca zagranicznych turystów. Na zajmującym aż 21 hektarów poznańskim Starym Mieście słychać języki z całego świata. Uwagę gości przykuwają przede wszystkim barwne kamienice, w których mieszczą się głównie kawiarnie i restauracje. Niczyjej uwadze nie umkną oczywiście koziołki, które są niewątpliwym symbolem miasta. Poznań odwiedza cztery proc. zagranicznych turystów.

Czytaj również: Poznań – gorące serce Wielkopolski

Wrocław

najczęściej odwiedzane miasta w Polsce – Wrocław
Ratusz we Wrocławiu. Fot. Shutterstock

Ciężko w kilku zdaniach opisać niezwykłe piękno stolicy Dolnego Śląska. Faktem jest, że urok doceniają zagraniczny turyści, którzy bardzo chętnie przyjeżdżają do miasta o każdej porze roku. Spacer w poszukiwaniu krasnali, odkrywanie tajemnic Ostrowa Tumskiego a może romantyczna kolacja w jednej z klimatycznych knajpek na Rynku? Turyści nie mogą tu narzekać na nudę. Wrocław zajmuje piąte miejsce w rankingu najczęściej odwiedzanych miast w Polsce.

Katowice

najczęściej odwiedzane miasta w Polsce – Katowice
Kolorowy mural w Katowicach. Fot. Paweł Szczepański, Shutterstock

Czy ktoś tu popełnił błąd? Chociaż ciężko się było tego spodziewać to Katowice zajmują czwarte miejsce w rankingu najczęściej odwiedzanych miast wyprzedzając Wrocław. Aż 14 proc. turystów decyduje się przyjechać do tego śląskiego miasta. Dla turystów to głównie miejsce jednodniowych wypadów na koncerty czy imprezy sportowe organizowane w Spodku. Zagraniczni turyści dostrzegli w Katowicach jak widać znacznie więcej, bo bardzo chętnie tu przyjeżdżają.

Kraków

najczęściej odwiedzane miasta w Polsce – Kraków
Kraków. Fot. Shutterstock

Kraków kochają Polacy i zagraniczni turyści. To niewątpliwa wizytówka naszego kraju, która zachwyca od wieków. Dawna stolica Polski jest przepełniony miejscami, które koniecznie trzeba zobaczyć. W 2016 roku kiedy odbywały się tu Światowe Dni Młodzieży Kraków odwiedziło ponad 12 milionów turystów. Stolica Małopolski nie traci na popularności i odwiedza ją 16 proc. wszystkich zagranicznych gości przyjeżdżających do Polski. Ale to dopiero trzecie miejsce na podium…

Gdańsk

gdańsk stocznia gdańska
Najczęściej odwiedzane miasta w Polsce – Gdańsk. Fot. Shutterstock

Gdańsk to idealne połączenie dla tych, którzy chcą poznać miasto o wieloletniej tradycji i wypocząć na jednej z pięknych bałtyckich plaż. Liczne zabytki i bogata historia zachęcają, żeby zatrzymać się tu na dłużej. Gdańsk jest celem wizyty w Polsce aż dla 16 proc. odwiedzających. Szczególnie może dziwić to, że Gdańsk zepchnął Kraków tak nisko.

Najczęściej odwiedzane miasta w Polsce – Warszawa

najczęściej odwiedzane miasta w Polsce – Warszawa
Warszawa. Fot. Artur Bociarski, Shutterstock

To, że zagraniczni turyści najchętniej przyjeżdżają do stolicy Polski nikogo nie powinno dziwić. Do Warszawy przyjeżdża aż 30 proc. wszystkich turystów z zagranicy. Szczególnie atrakcyjne miejsca to dla nich starówka, bulwary wiślane, Centrum Nauki Kopernik oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Ranking powstał na podstawie raportu loty.idealo.pl.

Milena Goc
Milena Goc
Jej pasją są podróże. Chętnie pomaga spełniać innym ich podróżnicze marzenia. Kocha koty, niskobudżetowe wyjazdy i czytanie książek. W Polsce najbardziej zachwyca ją różnorodność i przepyszna kuchnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE