Uwielbiamy nasz Bałtyk, ale niekoniecznie cieszą nas zatłoczone plaże, gdzie jest głośno i ciężko znaleźć wolny skrawek wśród mnóstwa parawanów. Zwłaszcza w sezonie. Wyszukaliśmy dla Was zatem najbardziej ustronne miejsca nad Bałtykiem, gdzie można naprawdę odpocząć i naładować baterie nawet w lipcu i sierpniu.

7Chałupy

Wydawać mogłoby się, że Chałupy nie są zbyt spokojnym miejscem. Znajduje się tu przecież sporo kempingów i szkółek dla surferów. Okazuje się jednak, że można tu z łatwością znaleźć ustronny fragment plaży. Linia brzegowa jest przecież bardzo długa. Wystarczy poszukać wejścia na plażę oddalonego od największego ruchu i można mieć biały piasek nad brzegiem morza praktycznie na wyłączność. Tutejsze plaże są po prostu piękne: szerokie i czyste.
W samych Chałupach panuje swobodna atmosfera, którą wnoszą młodzi ludzie, miłośnicy sportów wodnych. Ponadto z jednej strony można korzystać z uroków Bałtyku, z drugiej z Zatoki Puckiej.
To tutaj znajduje się najwęższy odcinek Półwyspu Helskiego: z jednej strony widać morze, a z drugiej zatokę.

Przeczytaj więcej: Nietypowe atrakcje Półwyspu Helskiego.

Poprzedni
Poprzedni artykułGdzie na majówkę w Polsce – 7 pomysłów na udany weekend pomimo obostrzeń
Następny artykułEnergylandia – nowe atrakcje 2021 (Otwarcie parku już dziś!)
Redaktor naczelna i pomysłodawczyni nazwy serwisu. Leżąc w trawie w Pieninach, wsłuchując się w nurt Dunajca pomyślała, że Polska po prostu zachwyca. Z ciekawością i zachwytem odkrywa nowe zakątki naszego kraju. Niektóre miejsca takie jak Lublin, Jakuszyce czy Białowieża zapadają jej w serce na zawsze. Z wykształcenia romanistka. Po Polsce i troszkę dalej najczęściej podróżuje z przyczepą. Miłośniczka sztuki i sportów - w szczególności nart biegowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here