Strona głównaCiekawostkiTo miejsce robi furorę w Polsce. Zbiornik z turkusową wodą wygląda jak w Chorwacji!

To miejsce robi furorę w Polsce. Zbiornik z turkusową wodą wygląda jak w Chorwacji!

To miejsce zaczęło robić w Polsce prawdziwą furorę. Zbiornik Gródek w byłym kamieniołomie w Jaworznie okrzyknięto polską Chorwacją, a niektórzy nazywają go nawet polskimi Malediwami. Tak samo jak w innych wyrobiskach poprzemysłowych z turkusową wodą, nie można się tam kąpać.

Polska Chorwacja lub Malediwy? To nie przesada!

Takie miejsce naprawdę jest potrzebne, skoro taką furorę robią osadniki po byłych wyrobiskach, np. jezioro Turkusowe w Koninie czy Osadnik Gajówka. Mimo że woda ma tam silnie zasadowy odczyn i nie wolno się tam kąpać, miejsca te są często odwiedzane przez turystów szukających idealnych ujęć na Instagrama.

Czytaj więcej: Polskie Malediwy – osadnik Gajówka, w którym nie wolno się kąpać

A także: Polskie Carcassonne, Prowansja, Malediwy: lista fascynujących miejsc, które są w Polsce, a wyglądają jak za granicą!

Jest kolejne miejsce w Polsce, które wygląda podobnie. Zbiornik w byłym kamieniołomie Gródek w Jaworznie czyli Park Gródek. Nie można się tam kąpać, ale jest to popularne miejsce wypoczynku.

Jest tam niezwykła ścieżka nad wodą, którą można leniwie pospacerować i podziwiać zielonkawo-niebieskie odcienie wody.

Ostatnio to miejsce zrobiło prawdziwą furorę w sieci. Znajduje się między Pieczyskami a Ciężkowicami w woj. śląskim. Ponad 20 lat temu z tego miejsca wydobywano dolomit i to temu zbiornik zawdzięcza swój kolor. Po zakończeniu eksploatacji wyrobisko zalano wodą.

Byliście tam?

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE