Strona głównaCiekawostkiWandale na szczycie Śnieżki. Jak oceniacie to "dzieło" na terenie parku narodowego?

Wandale na szczycie Śnieżki. Jak oceniacie to „dzieło” na terenie parku narodowego?

Jednej z ostatnich nocy na szczycie Śnieżki pojawiło się coś, delikatnie mówiąc, dziwnego. Kamienne kręgi z kolorowymi „maziajami” pomiędzy są dziełem wandali, którzy obecnie są poszukiwani. Karkonoski Park Narodowy nie widzi w tym nic śmiesznego. Nie brakuje jednak turystów, którym się to… podoba.

(Edycja) Po pewnym czasie sprawca odnalazł się. Sam zgłosił się do władz parku narodowego z intencją zadośćuczynienia.

Kamienne kręgi na Śnieżce

Na szczycie Śnieżki, konkretnie po stronie czeskiej, pojawiły się ułożone z kamieni okręgi. Taki akt wandalizmu nie spodobał się czeskiemu odpowiednikowi Karkonoskiego Parku Narodowego. Rozpoczęły się poszukiwania sprawców, którzy za swoje wątpliwej urody dzieło powinni zapłacić grzywnę (tekst edytowany: po pewnym czasie osoba odpowiedzialna za szkody sama zgłosiła się do władz parku).

Są tam zamontowane łańcuchy i to nie bez przyczyny. Na zboczach Śnieżki rosną objęte ochroną gatunki roślin. Bezmyślność wandali trudno więc określić słowami. Przypomnijmy, że Śnieżka to najwyższy szczyt Czech i Sudetów. Kiedyś myślano nawet, że jest najwyższa na kontynencie.

Czytaj także: Śnieżka – kiedyś myślano, że jest najwyższa w Europie

Co interesujące, niektórym się taka „mandala” nawet podoba. Nie brakuje komentarzy pozytywnych pod postem KPN.

Czytaj także: Wykorzystywanie zwierząt w polskiej turystyce ma się dobrze. 5 przykładów, kiedy powinieneś powiedzieć stop

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE