Gdzie jechać w lutym w Polsce? Zbliża się koniec stycznia, więc niektórzy z Was na pewno chętnie wypoczęliby w pięknym ośrodku w górach, gdzie można też poszusować na nartach. Inni szukają miejsca odpowiedniego dla dzieci, w końcu w lutym w niektórych województwach dopiero rozpoczną się ferie. No i oczywiście walentynki: zakochani zasługują na romantyczną atmosferę. Mamy sześć propozycji, jeśli nie wiedzie gdzie jechać w lutym w Polsce.

1Gdzie jechać w Polsce na walentynki?

Arkadia jest jednym z najbardziej romantycznych miejsc w Polsce. Fot. Shutterstock

W województwie łódzkim niedaleko Nieborowa znajdziemy Arkadię, idylliczną miejscowość stworzoną na podobieństwo istnego raju. Zaprojektowano tam piękny ogród z arkadami i świątyniami dumania. To idealne miejsce na walentynki.

Z kolei na Śląsku polecamy spacer wokół pałacu w Pławniowicach. To niezwykle urokliwa okolica. Na Dolnym Śląsku idealna będzie Dolina Pałaców i Ogrodów, m.in. ze spektakularnym pałacem w Wojanowie. Najpopularniejszymi miejscami na walentynkowe spacery są jednak w tym województwie wrocławski Ogród Botaniczny i Ostrów Tumski wraz z mostem Tumskim, czyli mostem Zakochanych.

Polskie miasto zakochanych to jednak Chełmno w województwie kujawsko-pomorskim. Zawdzięcza to relikwiom świętego Walentego znajdującym się w tutejszym kościele farnym. Gdzie więc jeśli nie w Chełmnie dać się ponieść romantycznemu nastrojowi?

Romantyczne miejsca w Polsce uzupełnia pałac w Lubostroniu (czyli lubym ustroniu) w woj. kujawsko-pomorskim, a także Lanckorona, nieodkryta idylliczna wioska w województwie małopolskim. W tej tajemniczej miejscowości znajdują się ruiny średniowiecznego zamku, które przyciągają tu zakochane pary dzięki swoim osobliwym nazwom alejek. To tutaj przejdziemy się Aleją Zakochanych lub porozmawiamy z ukochaną osobą w Alei Cichych Szeptów.

Więcej: Najbardziej romantyczne miejsca w Polsce

Poprzedni
Poprzedni artykułNajciekawsze kościoły na Dolnym Śląsku (Top 13)
Następny artykułWódka, chleb, pierniki: te produkty w Polsce mają muzea (Top 9 najdziwniejszych)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.