Międzygórze to niewielka wieś w woj. dolnośląskim położona w Sudetach u podnóża Masywu Śnieżnika. W najbliższej okolicy można znaleźć mnóstwo ciekawych atrakcji: od takich sprzed 250 milionów lat po zupełnie nowe. Oto miejsca warte odwiedzenia w Międzygórzu.

1Zapora wodna Międzygórze

Zapora Wodna Międzygórze
Zapora wodna Międzygórze. Fot. Artur Kowalczyk, Polska Zachwyca

Tama w Międzygórzu jest jedną z popularniejszych atrakcji udostępnionych dla turystów w tej okolicy. Zapora powstała w XX wieku w celu zapobiegania skutków powodzi, a o tym jak jest potrzebna mogliśmy się przekonać w 1997 roku. Podczas Powodzi Tysiąclecia na Dolnym Śląsku woda przelewała się przez koronę tamy, mimo że zbiornik mieści 1 mln m sześc. wody. Zapora ma 29 m wysokości.

Poprzedni
Poprzedni artykułLabirynty w Polsce. Gdzie najłatwiej się zgubić? (Top 6)
Następny artykułWakacje nad morzem bez tłumów? Oto wsie nad Bałtykiem idealne na lato (Top 15)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here