No dobrze, obietnica braku tłumów na plaży jest nieco na wyrost. Nie obiecujemy Wam miejsc, gdzie nie ma tłoku w lipcu i sierpniu, bo to chyba niemożliwe. Ale spróbowaliśmy wybrać Top 11 wiosek nad Bałtykiem, w których łatwiej o trzy rzeczy jednocześnie: większy spokój, wspaniałe atrakcje i dobrą ofertę turystyczną (gastronomiczną i noclegową).

1Wicie

Plaża w Wiciu w gminie Darłowo
Plaża w Wiciu w gminie Darłowo. Fot. Pabloazory, CC BY-SA 4.0

Wicie to wioska nad Bałtykiem, a przy okazji jeziorem Kopań. Położona jest w gminie Darłowo. Można zobaczyć tam ciekawą atrakcję: kamień upamiętniający fakt, że w Wiciach znajduje się środek polskiego wybrzeża. W rzeczywistości podobno te wyliczenia są nieco błędne i środek wybrzeża mija wieś. Wicie mają latem o wiele więcej turystów niż mieszkańców. Jest ich jednak i tak niewielu, a to po prostu dlatego, że miejscowość jest niewielka. Wicie znajdują się także na terenie chronionym, a konkretnie w Koszalińskim Pasie Nadmorskim, co ogranicza budowę rozbuchanej infrastruktury turystycznej.

Poprzedni
Poprzedni artykułAtrakcje Międzygórza ukryte w Sudetach (Top 8)
Następny artykułPałac Sybilli w Szczodrem – Śląski Windsor, który zniszczono z zimną krwią
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here