Strona głównaTop 10Labirynty w Polsce. Gdzie najłatwiej się zgubić? (Top 6)

Labirynty w Polsce. Gdzie najłatwiej się zgubić? (Top 6)

Chcecie jechać gdzieś, gdzie jest zielono i pooddychać świeżym powietrzem? Przy okazji możecie się zgubić… albo nawet nieźle się odnaleźć 🙂 Labirynty to ciekawa atrakcja nie tylko dla dzieci. Sami lubimy się trochę zapodziać w zbożu albo w żywopłocie. Oto ciekawe labirynty w Polsce.

Labirynt w polu kukurydzy pod Władysławowem

W Swarzewie przy ul. Władysławowskiej, 3 km przed Władysławowem, znajduje się ekstremalny labirynt w polu kukurydzy. Podobno zabłądziło w nim 2000 osób! By stworzyć tą niezwykłą plątaninę ścieżek, wysiano 260 tys. nasion na polu wielkości 2,5 hektara. Wszystkie ścieżki mają łącznie 3,5 km długości. Bilety normalne kosztują 25 zł, a ulgowe 20 zł.

Labirynt w ogrodach Hortulus w Dobrzycy

labirynt w ogrodach Hortulus w Dobrzycy
Ogrody Hortulus w Dobrzycy. Fot. Shutterstock

Dobrzyca to zielona miejscowość w woj. zachodniopomorskim. Znajdziemy tam labirynt dostępny w cenie 23 zł (bilet normalny) i 19 zł (ulgowy). Labirynt zajmuję powierzchnię około hektara, a jego ściany tworzą graby. Wydaje Wam się, że wydostanie się z tego systemu korytarzy jest dziecinnie proste? Nic bardziej mylnego. Labirynt ma tylko jedno wejście a do centralnego placu z wieżą widokową prowadzą trzy drogi.

Czytaj więcej: Ogrody Hortulus w Dobrzycy – spektakularny labirynt

Labirynt w parku na wrocławskim Brochowie

Labirynt na Brochowie
Labirynt na Brochowie. Fot. Piotr Grajek, źródło: Maps Google

Ta atrakcja dostępna jest całkowicie za darmo. Brochów to niewielkie osiedle willowe na południu miasta, sypialnia Wrocławia oddalona od centrum. W parku Brochowskim znajdziemy labirynt, który można pokonywać o każdej porze roku. Znalezienie wyjścia może przysporzyć trudności.

Czytaj więcej: Darmowe atrakcje Wrocławia – Top 13

Labirynt w Kurozwękach

Pałac w Kurozwękach
Pałac w Kurozwękach. Fot. Shutterstock

W okresie od około połowy lipca do połowy października dostępny jest labirynt przy pałacu w Kurozwękach. To wieś w woj. świętokrzyskim, gdzie oprócz plątaniny ścieżek znajdziemy największą w Polsce hodowlę bizonów amerykańskich.

Na polach tuż obok pałacu, rośnie kukurydza. Co roku, od ponad 10 lat pojawia się tu unikatowy labirynt. To doskonała okazja na sprawdzenie swoich umiejętności orientacji w terenie, ale i wiedzy. W wytyczonych ścieżkach poukrywane są różne zadania, które śmiałkowie muszą rozwiązać chcąc wydostać się z labiryntu.

Jeśli się zgubicie i zapragniecie skorzystać z telefonu do przyjaciela, spotka Was przykra niespodzianka – na tym polu kukurydzy próżno szukać zasięgu. Normalne bilety wstępu do labiryntu kosztują 6 zł, a ulgowe 4 zł.

Czytaj więcej: Kurozwęki – pałac, labirynty i hodowla bizonów

Świat Labiryntów Bliziny

Bliziny to wieś w woj. pomorskim. Wizyta tutaj to gratka dla miłośników labiryntów, jest ich kilka o różnym stopniu trudności. Są tu plątaniny ścieżek w zbożu, jak i labirynty z drewnianych ścianek. Duże, małe, dla dzieci i dla grup znajomych. Co roku labirynt w kukurydzy ma inny kształt, a tym samym zmienia się motyw przewodni całego Świata Labiryntów. Bilety od 21 lipca do 15 września kosztują 37 zł (normalne) i 30 zł (ulgowe), a o 28 kwietnia do 20 lipca odpowiednio 27 i 20 zł.

Labirynt w kukurydzy w Kobierzycach

Labirynt w kukurydzy w Kobierzycach
Labirynt w kukurydzy w Kobierzycach. Fot. youtube.com

Labirynt kukurydzy w Kobierzycach tuż pod Wrocławiem to wcale nie jest taki sobie labiryncik, który pokonasz w 15 min. Jeśli nie skupiasz się na drodze, możesz długo szukać właściwej ścieżki… Znajdziesz tu co najmniej dwa przejścia na skróty wydeptane przez sfrustrowanych spacerowiczów

Atrakcja jest sezonowa, ścieżkami w kukurydzy możesz podążać do końca października. Zawsze cieszy się jednak sporym zainteresowaniem. Wstęp tutaj jest bezpłatny.

Czytaj także: Labirynt w Kobierzycach – Dedal by się nie powstydził (FILM)

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE